خبر فوری:

خبر مهم وزیر خارجه درباره مذاکرات وین

مذاکرات وین از طریق تبادل پیام‌های مکتوب ادامه دارد

وزیر خارجه ایران اعلام کرد که مذاکرات وین از طریق تبادل پیام‌های مکتوب ادامه دارد

حسین امیرعبداللهیان  گفت: «مذاکرات وین متوقف نشده، بلکه در روندی دیگر به منظور رفع تحریم‌های یک‌جانبه تحمیلی علیه ما و از طریق تبادل پیام‌های مکتوب با آمریکایی‌ها به‌واسطه نماینده اتحادیه اروپا ادامه دارد.»

به گزارش عرشه آنلاین امیرعبداللهیان همچنین اضافه کرد: «هدف ما از این گفت‌وگوها دستیابی به یک توافق قوی و دائم است. ما از طرف آمریکایی خواستیم که واقع‌نگر باشد. رفع تحریم‌ها در تمامی حوزه‌ها و گرفتن ضمانت اقتصادی جزء مهم‌ترین نکاتی است که در دستور کار مذاکراتی ما قرار دارد.»

وی  بیان کرد: «من فکر می‌کنم که طرف آمریکایی به خوبی خطوط قرمز ایران را درک کرده است. ما به گفت‌وگوها ادامه می‌دهیم. به محض رسیدن به نقطه توافق، نماینده ما در مذاکرات تغییرات نهایی را اعمال خواهد کرد.»

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن تأکید بر حمایت دائم ایران از فلسطین، گفت که مذاکرات وین متوقف نشده است.

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، که با خبرنگار شبکه یمنی «المسیره» گفت وگو می کرد همچنین  بر حمایت دائم ایران از فلسطین تأکید کرد. وزیر امور خارجه ایران در این خصوص اظهار داشت: «جمهوری اسلامی به منظور تشکیل کشوری یکپارچه در تمام خاک تاریخی فلسطین به پایتختی قدس حامی این کشور باقی خواهد ماند. نماز خواندن در قدس وعده‌ای الهی است و خون‌های شهدای مقاومت و ملت فلسطین برای تحقق این وعده الهی نثار شده است.»

حسین امیرعبداللهیان در ادامه با تأکید بر اینکه «ما مطمئنیم که به زودی در قدس نماز خواهیم خواند.»،

 

 

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر