خبر فوری:

رهبر انقلاب : غربی‌ها در قضیّه‌ اوکراین غوغا کردند، در برابر جنایتها در فلسطین سکوت

آنچه در سالهای اخیر در فلسطین رخ داده است، مُهر ابطال بر همه‌ی طرحهای سازش با دشمن صهیونیست است. زیرا هیچ طرحی درباره‌ی فلسطین در غیاب یا بر خلاف نظر صاحبان آن یعنی فلسطینی‌ها اجرا شدنی نیست

رهبر انقلاب اسلامی در سخنانی به مناسبت روز قدس تصریح کردند: حقیقت آن است که تا رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیست بر قدس مسلط است، همه‌ی روزهای سال را باید روز قدس دانست.

گزیده سخنان حضرت آیت الله خامنه‌ای به مناسبت روز قدس که با زبان عربی ایراد شد، به شرح زیر است:

*** سلام بر همه‌ی برادران و خواهران مسلمان در سراسر جهان! سلام بر جوانان دنیای اسلام. سلام بر جوانان شجاع و غیور فلسطینی و بر همه‌ی مردم فلسطین

*** بار دیگر روز قدس فرارسید. قدس شریف همه‌ی مسلمانان جهان را فرامیخواند. حقیقت آن است که تا رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیست بر قدس مسلط است، همه‌ی روزهای سال را باید روز قدس دانست.

*** ملت فلسطین هر روز بیش از گذشته نشان میدهد که با شهامتی کم‌نظیر در برابر ظالم ایستاده و خواهد ایستاد. جوانان با عملیات فداکارانه‌ی خود، سپر دفاع فلسطین شده‌اند و آینده‌ئی متفاوت را  مژده میدهند.

*** روز قدس امسال را در حالی می گذرانیم که همه چیز از معادله‌ای جدید در امروز و فردای فلسطین خبر می دهد. امروز «اراده‌ی شکست‌ناپذیر» در فلسطین و همه‌ی منطقه‌ی غرب آسیا، جایگزین «ارتش شکست‌ناپذیر» صهیونیست شده است. امروز آن ارتش جنایتکار ناچار شده است آرایش تهاجمی خود را به تدافعی تبدیل کند.

*** امروز در میدان سیاسی، مهمترین حامی رژیم غاصب، یعنی آمریکا، خود دچار شکستهای پی‌درپی شده است: شکست در جنگ افغانستان، شکست در سیاست فشار حداکثری بر ایران اسلامی، شکست در برابر قدرتهای آسیا، شکست در کنترل اقتصادی جهان، شکست در مدیریت داخلی خود و پدیده‌ی شکاف عمیق در حاکمیت آمریکائی.

*** تحرّک جِنین، رژیم صهیونیست را دیوانه کرده است. این در حالی است که بیست سال پیش، رژیم غاصب در پاسخ به کشته شدن چند صهیونیست در نهاریا، ‌دویست نفر را در اردوگاه جِنین به قتل رسانید تا برای همیشه مسئله‌ی جِنین را حل کند!

*** نظرسنجی‌ها میگویند تقریباً ۷۰ درصد فلسطینی‌ها در سرزمین‌های ۴۸ و ۶۷ و اردوگاه‌های خارج، رهبران فلسطینی را به حملات نظامی به رژیم غاصب ترغیب میکنند. این پدیده‌ی مهمّی است؛ زیرا به معنی آمادگی کامل فلسطینی‌ها برای مقابله با رژیم غاصب است و دست سازمانهای مجاهد را باز میگذارد تا هر زمان لازم دانستند وارد عمل شوند.

*** حرکتهای جهادی مردم فلسطین در دو بخش شمالی و جنوبی سرزمینهای ۴۸ و همزمان با آن برگزاری راهپیمائیهای سنگین در اردن و قدس شرقی و دفاع جانانه‌ی جوانان فلسطین از مسجد الأقصی و رزمایش نظامی در غزه نشان داد که کلّ فلسطین به صحنه‌ی مقاومت تبدیل شده است. اکنون مردم فلسطین بر ادامه‌ی جهاد وحدت نظر یافته‌اند.

*** آنچه در سالهای اخیر در فلسطین رخ داده است، مُهر ابطال بر همه‌ی طرحهای سازش با دشمن صهیونیست است. زیرا هیچ طرحی درباره‌ی فلسطین در غیاب یا بر خلاف نظر صاحبان آن یعنی فلسطینی‌ها اجرا شدنی نیست. این یعنی همه‌ی توافقات پیش از این مانند اسلو، یا طرح عربی دو دولتی، یا معامله‌ی قرن، یا عادی‌سازیهای حقیرانه‌ی اخیر باطل شده‌اند.

*** رژیم صهیونیستی البتّه با اینکه از نفَس افتاده است، همچنان به جنایتهای خود ادامه میدهد و با سلاح به جان مظلومان افتاده است؛ زن، کودک، پیر و جوان غیر مسلّح را به قتل میرساند... دروغگویان مدّعی حقوق بشر در اروپا و آمریکا که در قضیّه‌ی اوکراین آن غوغا را به راه انداختند، در برابر این‌همه جنایت در فلسطین مُهر سکوت بر لب زده‌اند و از مظلوم دفاع نمیکنند بلکه به گرگ‌ خونخوار کمک هم میکنند.

*** این درس بزرگی است. در قضایای دنیای اسلام و در رأس آن قضیّه‌ی فلسطین، به این قدرتهای نژادپرست و معاند نمیتوان و نباید تکیه کرد؛ تنها با نیروی مقاومت که برگرفته از تعلیم قرآن کریم و احکام اسلام عزیز است، میتوان مسائل دنیای اسلام و در رأس آن مسئله‌ی فلسطین را حل کرد.

*** شکل‌گیری مقاومت در منطقه‌ی غرب آسیا در دهه‌های اخیر پربرکت‌ترین پدیده‌ی این منطقه بوده است. کیان مقاومت بود که بخش‌های اشغال شده‌ی لبنان را از لوث وجود صهیونیستها پاک کرد، عراق را از حلقوم آمریکا بیرون کشید، عراق را از شرّ داعش نجات داد، به مدافعان سوری در برابر نقشه‌های آمریکا مدد رسانید. کیان مقاومت، با تروریسم بین‌المللی مبارزه میکند؛ به مردم مقاوم یمن در جنگی که به آنها تحمیل شده است یاری میرساند.

***  شما مردم فلسطین، شما جوانان فداکار در کرانه‌ی غربی و در سرزمین‌های۴۸، شما مبارزان اردوگاه جِنین، شما مجاهدان قدس و غزّه، و شما ساکنان اردوگاه‌های فلسطینی در بیرون ، بخش مهم و حسّاس و پیشران کیان مقاومتید. درود بر شما! بِایستید و بدانید که «اِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذِینَ آمَنوا»، و «لَئِن صَبَرتُم لَهُوَ خَیرٌ لِلصّابِرین» و «وَ اِن تَصبِروا وَ تَتَّقوا فَاِنَّ ذلِکَ مِن عَزمِ الاُمور» و «سَلامٌ عَلَیکُم بِما صَبَرتُم فَنِعمَ عُقبَی الدّار»

ادامه دارد...

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر