قالیباف دستور کار مجلس در برابر رئیس جمهور جدید را مشخص کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در روز انتخابات گفت: امیدواریم مردم با حضور پرشور خود در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ، مشارکت پایین مرحله قبل را جبران کنند و سرنوشت ۴ سال آینده خود را به درستی رقم زنند.

قالیباف دستور کار مجلس در برابر رئیس جمهور جدید را مشخص کرد

رئیس مجلس شورای اسلامی در روز انتخابات گفت: امیدواریم مردم با حضور پرشور خود در مرحله دوم انتخابات ریاست جمهوری ، مشارکت پایین مرحله قبل را جبران کنند و سرنوشت ۴ سال آینده خود را به درستی رقم زنند.

به گزارش عرشه آنلاین؛ محمدباقر قالیباف صبح امروز ۱۵ تیر با حضور در حرم مطهر رضوی(ع)، رای خود را به صندوق انداخت و در گفت‌وگو با خبرنگاران، ضمن دعوت از تمام مردم و به خصوص افراد مردد به شرکت در انتخابات، اظهار کرد: امروز زمان انتخاب مهم‌ترین شخص اجرایی کشور است؛ فردی که تمشیت امور کشور در دست او قرار دارد. اگر امروز کسی تردید کند و در انتخابات حضور نیابد، در حقیقت تصمیم‌گیری برای ۴ سال آینده خود را رها کرده است.

وی با ابراز تأسف از کاهش مشارکت مردم در مرحله اول انتخابات ریاست‌جمهوری، بیان کرد: در مرحله قبل ۴۰ درصد مردم مشارکت کردند که متاسفانه پایین‌ترین میزان مشارکت در انتخابات ریاست‌جمهوری بود. امیدواریم مردم با حضور پرشور خود در این مرحله، مشارکت پایین مرحله قبل را جبران کنند و سرنوشت ۴ سال آینده خود را به درستی رقم زنند.

محمدباقر قالبیاف

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه همه وظیفه داریم به رئیس‌جمهور منتخب کمک کنیم، افزود: رئیس‌جمهور هرگز نمی‌تواند به تنهایی مشکلات را حل کند. البته که ما در عین حال بر پاسخگویی رئیس‌جمهور تاکید داریم، اما کمک مردم و به خصوص جوانان به دولت برای پیشبرد اهداف ضروری است.

قالیباف با اشاره به اینکه امروز مهمترین دغدغه کشور، اقتصاد است، گفت: دولت باید این حوزه را در اولویت قرار دهد. برای حل مشکلات اقتصادی مانند هر اقدام دیگری نیازمند اجماع و وحدت ملی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه امیدواریم دولت کابینه‌ای قوی تشکیل دهد، عنوان کرد: مهم‌ترین تصمیم مجلس، بررسی دقیق و رای اعتماد به وزرای پیشنهادی خواهد بود. مهمترین نقش مجلس در اولین گام، تایید کابینه قوی برای دولت است. پس از آن نیز همکاری‌های مشترک خصوصا برای اجرای برنامه هفتم آغاز خواهد شد. امیدواریم در ۴ سال آینده مجلس و دولت به خوبی با یکدیگر همکاری کنند و میثاق ملی بین دولت، مجلس و مردم شکل گیرد.

منبع: دیدبان

دیگر رسانه ها

کدخبر: 144831

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر