نطق جنجالی پورمحمدی علیه سعید جلیلی و زاکانی: یا جلیلی خائن است یا...

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:بحث کرسنت سال ۸۱ در دولت وقت مطرح می‌شود قرار بود ایران و امارات از میدان گازی سلمان برداشت مشترک کنند و برداشت کنیم و آنچه برداشت کردیم را به امارات بفروشیم. اختلاف بحث قیمت و حواشی آن بود و دیوان محاسبات ورود پیدا کرد، آن موقع بنده دفتر رهبری بودم وهیچ نقشی نداشتم. قرار بود گاز بفروشیم پول دربیاوریم، امنیت بیاوریم اما ۲۲ سال است که جلوی آن گرفته شده است.

نطق جنجالی پورمحمدی علیه سعید جلیلی و زاکانی: یا جلیلی خائن است یا...

مصطفی پورمحمدی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری در بخش دوم از مرحله اول مناظره امشب (دوشنبه ۴ تیر) به نظر دیگر کاندیداها واکنش نشان داد.

 

اهم پاسخ‌های پورمحمدی به شرح زیر است:

 

*باز هم بحث خارجی است اما اساس سیاست داخلی است بنابراین به آن برمی‌گردیم. نظام ما با مردم به اینجا رسیده اما عده‌ای هنوز نقش مردم را باور ندارند و تلاش نمی‌کنند مردم خوش‌بین باشند.

 

*یکی از راه های جذب مردم و فعالیت کردن آنها احزاب هستند. فعالیت های سیاسی که جلوی فعالیت های مافیایی را بگیرد فعالیت حزبی است به این ترتیب که گروه‌ها شناسنامه و مانیفستی داشته باشند.

 

*در این جلسه دوستانی هستند که احزاب را قبول ندارد. برای مثال آقای جلیلی، وزیر کشور بودم و دیدم باید به وضعیت کشور و سمن‌ها قاعده بدهم ایشان معاون من را خواست و گفت چکار می‌کنید می‌خواهید از طریق سمن‌ها انقلاب مخملی انجام دهید؟ من گفتم خیلی این حرف‌ها را باور نکن.

 

*ما قدرتمندترین طبقه متوسط را در ایران داشتیم به همین دلیل دیکتاتوری ضعیف بوده است. مردم باید حضور داشته باشند. نقش آفرین باشند و بتوانند با تشکل‌ها مشارکت کنند.

 

*بحث اقتصادی بسیار اهمیت دارد توافقات منطقه‌ای در دولت سیزدهم به خوبی انجام شد اما مهم تر از همه اجرای پروژه های مشترک و برق و گاز رساندن، مواردی مانند کرسنت است. بحث کرسنت سال ۸۱ در دولت وقت مطرح می‌شود قرار بود ایران و امارات از میدان گازی سلمان برداشت مشترک کنند و برداشت کنیم و آنچه برداشت کردیم را به امارات بفروشیم. اختلاف بحث قیمت و حواشی آن بود و دیوان محاسبات ورود پیدا کرد، آن موقع بنده دفتر رهبری بودم وهیچ نقشی نداشتم. قرار بود گاز بفروشیم پول دربیاوریم، امنیت بیاوریم اما ۲۲ سال است که جلوی آن گرفته شده، این قرارداد میلیارد ها دلار داشته است. ۱۸ میلیارد دلار تقاضا کرده ۳ ساله که زنگنه از جلیلی درخواست جلسه کرده اما او پاسخ می‌دهد یا ایشان خائن است یا ....

 

*امثال این موارد بسیار است. استخوان لای زخم می‌گذاریم و نتایج آن که دلسردی نسبت به حضور در انتخابا است را مشاهده می‌کنیم.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 143297

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   ارسال نظر