سخنان طوفانی پزشکیان علیه زاکانی؛مگر تو چکاره‌ای؟!

فردی گفت نمی‌گذارم رئیس‌جمهور شوی، مگر تو چکاره‌ای؟! مردم تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند یا نه!

سخنان طوفانی پزشکیان علیه زاکانی؛مگر تو چکاره‌ای؟!

مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳، در سومین سفر استانی خود راهی شهر سنندج شد.

،وی که  صبح امروز به سنندج سفر کرده است، در نخستین برنامه‌اش در این شهرضمن حضور در  گلزار شهدا به مقام شهدای سنندج ادای احترام کرد  و پس از آن با حضور در پارک سپیدار مورد استقبال پرشور حامیان خود قرار گرفت.

در ابتدا سجادی رییس ستاد استان کردستان، ضمن سخنانی با اشاره به  نگرانی آحاد جامعه برای آینده کشور و انقلاب گفت: ما آمده ایم در مقابل حامیان فیلترینگ و کاسبان تحریم و کسانی که راه آزادی را مسدود کردند قرار بگیریم.و با استفاده از نخبگان تمام قدرت خود را بکار بگیریم.، ما نیازمند عقلانیت هستیم. ما نگرانیم افرادی با اندیشه متحجرانه هستیم.

وی افزود: در طول سال‌ها خواسته ما این است که دولتمردان بدون قومیت گرایی  خدمت کنند و . خدا گواه است صدها جوان از جبر، مشغول به کولبری هستند، افرادی که دست کمی از وزیران ندارند، و دلسوز وطن هستند. آنها را دریابید و و با بهره گیری از آنها  کردستان را توسعه دهید. شهری که در صدر امار تورم و بیکاری است است. 

رییس ستاد استان کردستان افرود:  ایمان داریم پزشکیان فردی متعهد است و کنار مردم خواهد ایستاد. با توکل بر خدای عدالت خواهان و مظلومان راه خویش را ادامه می دهیم وامید داریم .آقای پزشکیان دولتی تشکیل دهد که اولویت آن تار مو دختران نباشد و به تنش زدایی در سیاست خارجی بپردازد.

در ادامه مراسم مسعود پزشکیان در جمع پرشور مردم سنندج ابتدا به زبان کردی به سخنرانی پرداخت و گفت: اقتدار مملکت به مردم آن جامعه است این قدرت زاییده امنیت و قدرت نظامی است. جامعه به خاطر ناعدالتی و تبعیض از ما گریزان است. هر فرد باید بر اساس شایستگی، جایگاه خود را پیدا کند. باید عدالت را در توسعه سیاسی و اقتصادی اعمال کنیم. حاکمان و مدیران جامعه باید با مردم صادق باشند. 

وی در ادامه افرود: ما مسئولان و هر کسی که در جامعه زندگی می‌کند باید در مقابل صحبت‌های خود عمل داشته باشد. آیا ما به وعده‌های خود صادق هستیم؟ اگر ما و حاکمان به مردم با این دید نگاه کنیم؛ شکاف در جامعه و قومیت‌ها وجود نخواهد داشت. زیرا  گروهی فکر می‌کنند عقل کل بوده و بقیه مردم اجنبی و خود فروش هستند ما برای اینکه این بازی را بهم بزنیم و تنها یک گروه در صحنه نباشند باید در صحنه حضور داشته باشیم. تمام کسانی که در این خاک زندکی می‌کنند، حق انتخاب دارند.

او افزود: شب گذشته فردی گفت؛ نمیگذارم رئیس جمهور شوی، مگر تو چکاره‌ای؟! مردم تصمیم می‌گیرند که به چه کسی رای بدهند یا نه. مردم اگر در صحنه باشند، ثابت خواهند کرد که اینگونه نخواهد بود. امیدوارم با حضور شما اقتدار را برگردانیم. ما با قدرت جلوی تبعیض و فساد خواهیم ایستاد. 

پزشکیان افزود: اینکه عده‌ای در تحریم نفت را چگونه فروخته، پول را چگونه وارد و آن پول کجا می‌رود؟! وقتی غیرشفاف می‌کنیم  عده‌ای آقازاده تیلیاردر می‌شوند و سرمایه این مملکت را در این هوای آلوده می‌برند ما هوا را شفاف خواهیم کرد. ما زندگی آرام برای تمام مردم و کردستان می‌خواهیم ما از تبعیض و نامردی و قلدری و زورگویی بیزاریم.

پزشکیان در خصوص رفتار تند با زنان و دختران گفت: ما با هر برخورد خشن و غیرانسانی مخالف هستیم و اجازه نخواهیم داد، برخوردی انجام شود. فرقی بین زن و مرد نیست. مرد و زن و هر کسی که عمل صالح آنجام دهد حیات طیبه بدست خواهد آورد 

وی در پایان افزود: من مثل شما هستم. تعریف زیادی نباید توهم بوجود بیاورد. وظیفه ما پاسخگویی و صادق بودن با شما است. اگر زیاد تعریف کنید من هم به دیکتاتور تبدیل خواهم شد.

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 142958

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر