اگر در مناظره‌ها به کسی توهین شده، می‌تواند شکایت کند

اگر در برنامه های تبلیغاتی به افرادی توهین و هتک حرمت شده، می توانند شکایت کنند.

اگر در مناظره‌ها به کسی توهین شده، می‌تواند شکایت کند

اگر در برنامه های تبلیغاتی به افرادی توهین و هتک حرمت شده، می توانند شکایت کنند

به گزارش عرشه آنلاین؛ رییس سازمان صدا و سیما می گوید: هر فردی از هر جریان و گرایش سیاسی که نام او در مناظرات انتخاباتی برده شده اگر شکایت دارد، می تواند شکایت خود را به کمیسیون بررسی تبلیغات ارسال کند، کمیسیون این شکایت را بررسی خواهد کرد و ما هم طبق نظر کمیسیون عمل خواهیم کرد.

پیمان جبلی درباره انتقاد بررسی از شخصیت ها و جریان های سیاسی نسبت به نحوه برگزاری مناظرات انتخاباتی کاندیداها، بیان کرد: دیدگاه ها، نظرات و نقدهای مربوط به برگزاری برنامه های تبلیغاتی به ویژه مناظره ها را با احترام دریافت می کنیم و مواردی که قابل اعمال باشد، به صورت جزئی اعمال خواهیم کرد.

وی ادامه داد: اگر در برنامه های تبلیغاتی نامزدها اعم از مناظره یا برنامه های دیگر، نسبت های ناروا به افراد زده شود یا توهین شود یا هتک حرمت شود، دقیقاً طبق قانون، آن فرد می تواند به کمیسیون بررسی تبلیغات شکایت کند، سپس کمیسیون تشیخص می دهد و براساس تشخیص کمیسیون تبلیغات، صدا و سیما عمل خواهد کرد.

وی گفت: کمیسیون بررسی تبلیغات براساس قانون از نماینده وزارت کشور، دبیر هیات اجرایی انتخابات، نماینده یا شخص دادستان کل کشور و رییس شورای نظارت بر سازمان یا نماینده آن تشکیل شده و شورای نگهبان بر روند عملکرد کمیسیون نظارت دارد.

وی در پاسخ به این پرسش که صدا و سیما به هر فرد از هر جریان سیاسی که در مناظرات به نام او اشاره شده، حق دفاع خواهد داد؟ بیان کرد: هر فردی از هر جریان و گرایش سیاسی و از هر جایگاهی اگر شکایت دارد، می تواند شکایت خود را به کمیسیون بررسی تبلیغات ارسال کند، کمیسیون این شکایت را بررسی خواهد کرد و ما هم طبق نظر کمیسیون عمل خواهیم کرد.

جبلی درباره تغییرات احتمالی در مناظرات گفت: شکل کلی مناظرات همین خواهد بود و تغییری نخواهد کرد و اگر نیاز باشد تغییرات جزئی اعمال می کنیم.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 142774

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

    تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

    سایر رسانه ها

      تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

      ارسال نظر