جزییات فوت یک متهم در دادگاه انقلاب / سعید خادم که بود؟

/ عسکری راد، وکیل: موکلم به اتهام تبلیغ علیه شرع اسلام محاکمه شده بود/ مرحوم خادم استاد مدیتیشن بود و توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بود/ ضابطان معتقد بودند که مدیتیشن خلاف شرع اسلام است/ وی بیگناه بود

جزییات فوت یک متهم در دادگاه انقلاب / سعید خادم که بود؟

ظهر امروز ارگان اطلاع رسانی قوه قضاییه از مرگ یک فرد در جلسه رسیدگی به اتهام «امنیتی» او در دادگاه انقلاب تهران خبر داده و بدون اشاره به هویت این فرد نوشت که ایست قلبی علت مرگ او بوده است سورا عسکری راد در گفت و گو با دیده بان ایران به تشریح پرونده سعید خادم پرداخت و گفت: موکلم به اتهام "تبلیغ علیه شرع اسلام" روز شنبه در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران تحت محاکمه بوده که بدلیل فشارهای روحی و از شدت اضطراب در جلسه رسیدگی سکته کرده و فوت کرده اند

سورا عسکری راد  ایران به تشریح پرونده سعید خادم پرداخت و گفت: موکلم به اتهام "تبلیغ علیه شرع اسلام" روز شنبه در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران محاکمه شد وی به دلیل فشارهای روحی و از شدت اضطراب در جلسه رسیدگی سکته کرده و فوت کرده اند. 

این وکیل پایه یک دادگستری در روز و محل وقوع بروز سکته قلبی سعید خادم گفت: روز شنبه زمان برگزاری دادگاه سعید خادم بود. موکلم در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه و اتهام ایشان تبلیغ علیه شرع اسلام بود. موکلم در جریان برگزاری دادگاه به شدت استرس داشت و درباره حکمی که قرار است برای وی صادر شود نگران بود.

وی درباره دلایل استرس این متهم به گفت: رئیس شعبه، مدیر دفتر برخورد بدی با مرحوم خادم نداشتند ولی جو دادگاه انقلاب برای من هم که وکیل هستم جو ترسناکی محسوب می شود. ایشان هم واقعاً بیگناه بود و کاری نکرده بود. متاسفانه روند دادگاه در ایران به گونه ای است که اگر متهم در دادگاه حضور نداشته باشد ممکن است رای به نفع او صادر نشود. الزامی در این خصوص وجود ندارد اما به متهمان توصیه می کنیم که در جلسه دادگاه حضور داشته باشند.

عسکری راد در پاسخ به این سوال که آیا متهم قبلا احضار یا بازداشت شده بود به دیده بان ایران گفت: سال گذشته حدود یک ماه توسط اطلاعات سپاه بازداشت شده بودند.

این وکیل دادگستری درباره اتهام موکل خود گفت: اتهام موکلم تبلیغ علیه شرع اسلام بود. آقای خادم استاد مدیتیشن یوگا بود. بر اساس اسنادی که در پرونده قرار داشت ضابطان معتقد بودند که مدیتیشن(یوگا) خلاف شرع اسلام است. 

عسکری راد درباره پاسخ به سوالی درباره سن متهم و بیماری های زمینه ای سعید خادم به دیده بان ایران گفت: در زمانی که ما پرونده ایشان را بر عهده گرفتیم، بیماری خاصی نداشت. موکلم متولد سال ۴۱ و ۶۱ سال سن داشت. 

این وکیل دادگستری در پایان خاطرنشان کرد: ما و هیچ کدام از اعضای خانواده با رسانه های خارج از کشور مصاحبه ای انجام نداده ایم. 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113354

سایر رسانه ها

    ارسال نظر