پشت پرده سکوت محمود احمدی نژاد/شغل عجیب این روزهای رئیس جمهورسابق

یک نماینده نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، علت سکوت طولانی مدت او در فضای سیاسی کشور را تشریح کرد.عدم واکنش احمدی‌نژاد به جنایات صهیونیست‌ها به دلیل برخوردهایی است که با او شده. رئیس جمهور سابق درباره مسائل سیاسی سکوت کرده و مشغول بازی با نوه‌اش است

پشت پرده سکوت محمود احمدی نژاد/شغل عجیب این روزهای رئیس جمهورسابق

یک نماینده نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، علت سکوت طولانی مدت او در فضای سیاسی کشور را تشریح کرد.عدم واکنش احمدی‌نژاد به جنایات صهیونیست‌ها به دلیل برخوردهایی است که با او شده. رئیس جمهور سابق درباره مسائل سیاسی سکوت کرده و مشغول بازی با نوه‌اش است

احمد علیرضابیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در واکنش به سکوت «آقای احمدی‌نژاد در هفته‌های اخیر نسبت به حوادث فلسطین و کشتار بی‌رحمانه اسرائیل در غزه، گفت: خب، آقای احمدی‌نژاد الان یک شخصیت سیاسی است که شرایط ویژه‌ای برایش به وجود آمده است، اگر بنا باشد در مورد موضوع غزه صحبت کند، حتما در مورد وقایع ۱۴۰۱ هم اظهارنظر می‌کرد و اعلام می‌کرد که چرا سکوت کرده و علت سکوت چه بوده است! طبیعتا کسی نسبت به نظرات ایشان درباره رژیم اشغالگر قدس شک و ابهامی ندارد چون ایشان بزرگترین عملیات مبارزه با رژیم صهیونیستی را در دو جنگ ۲۲ روزه و ۳۳ روزه مدیریت کرد و آن را به نتیجه رساند! پس از این جهت کسی نباید ابهام داشته باشد.

 

وی مدعی شد: موضوعی که وجود دارد نوع رفتاری است که دارد با آقای احمدی‌نژاد صورت می‌گیرد و او دارد به این ترتیب به این رفتار اعتراض می‌کند. همان اهالی فتنه که شعار نه غزه نه لبنان را می‌دادند الان امکان پیدا کردند که در صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران حضور پیدا کنند و در مورد غزه صحبت می‌کنند و از این استفاده می‌کنند که به سکوت آقای احمدی نژاد بتازند و بعد هم برای آقای احمدی‌نژاد هیچ امکانی فراهم نمی‌شود که بتواند از خودش دفاع کند و مواضع خود را به عنوان یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کند.

 

رئیس ستاد انتخاباتی احمدی‌نژاد در سال ۱۴۰۰ ابراز داشت: بعد هم که می‌خواهد از کشور خارج شود با او اینطور رفتار می‌شود و می‌گویند ممنوع الخروج است و پاسپورت او را هم توقیف می‌کنند و رفتارهای ناشایستی اتفاق می‌افتد که به هیچ عنوان برازنده نیست.

 

علیرضابیگی افزود: کسانی مبدع اینگونه حرکات هستند که عملاً بنا دارند سرمایه‌های این نظام را بسوزانند و از بین ببرند.

 

نماینده مردم تبریز در مجلس تاکید کرد: الان آقای احمدی‌نژاد اگر بخواهد در مورد غزه اعلام نظر کند حتما باید موضع خود را در قبال مدیریت داخلی کشور هم مشخص کند، در مورد اتفاق‌هایی که در روابط خارجی کشور دارد رخ می‌دهد مشخص کند؛ خب این یعنی چه؟ یعنی آب ریختن به آسیاب دیگرانی که حتما همین آدم‌ها که الان به ایشان خرده می‌گیرند قبول دارند که نباید این صحبت‌ها بیان شود چون به نفع‌شان نیست.

علیرضابیگی در پاسخ به این سوال که «شما گفتید اصحاب فتنه! می‌آیند به صداوسیما، یعنی الان شما ناراحتید که چرا احمدی‌نژاد به تلویزیون نمی‌آید؟» گفت: الان وقتی قوچانی و کواکبیان می‌آیند در تلویزیون حضور پیدا می‌کنند این‌ها همه مبدع شعار نه غزه نه لبنان بودند، الان دارند از همین استفاده می‌کنند در مورد غزه صحبت نمی‌کنند [بلکه] به احمدی نژاد می‌تازند. خب امکان فراهم شود احمدی‌نژاد هم بیاید با این‌ها صحبت و مناظره کند، ولی چرا این امکان ایجاد نمی‌شود؟ شده است؟ آیا غیر از این است که «قافله برگشته و خر شله جلو دار شده»؟!!

 

این نماینده نزدیک به احمدی‌نژاد در واکنش به این مساله که «در بحث برخورد‌ها که می‌فرمایید در تمام سال‌های گذشته برخوردها با آقای خاتمی هم تندتر، هم سختگیرانه‌تر و هم طولانی‌مدت‌تر بوده و هیچ کدام از این جریانات، اجازه دفاع از خود در رسانه ملی را نداشتند»، اظهار داشت: من این برخوردها را قبول ندارم و نباید این برخورد‌ها با رئیس‌جمهور سابق کشور اتفاق بیفتد، اما آقای خاتمی و دوستانش فعلا تلاش دارند آن شعار نه غزه نه لبنان را پاک کنند ولی آقای احمدی‌نژاد نیازی به پاک کردن نه غزه نه لبنان ندارد.

 

وی در پاسخ به این سوال که «احمدی‌نژاد قبلا هم پیام‌های مکتوب و ویدیویی منتشر کرده رسانه محدود به صداوسیما نیست، آیا این سکوت به دلیل عدم حضور در صداوسیما یک بهانه نیست؟»، گفت: ایشان اصلا نسبت به عالم سیاست سکوت کرده است، تنها تصویری که از آقای احمدی‌نژاد منتشر می‌شود این است که دارد با نوه‌اش بازی می‌کند.

 

وی افزود: ایشان می‌گوید من می‌روم به کنفرانس علمی به ترکیه، در آنجا مسلمانان ترکیه یا جماعت ایرانی مقیم ترکیه اصرار می‌کنند که با او ملاقات کنند ولی می‌گوید که سفر من علمی است و من اصلا نمی‌خواهم سیاسی برخورد کنم. متاسفانه نوع رفتاری که دولت ما انجام می‌دهد این است مثلا می‌آید اعلام می‌کند که دولت محترم ترکیه آقای احمدی‌نژاد سفری که انجام داده سفر شخصی است لاجرم توقعی از شما برای رعایت پروتکل‌های مربوط به ریاست جمهوری سابق نیست. این خیلی زننده است، یعنی به دولت دیگر خاطرنشان می‌کند که این اتفاق [رعایت پروتکل‌های ریاست جمهوری] نیفتد. این اتفاق در دولت آقای رئیسی بود و آقای احمدی‌نژاد ناچار می‌شود ۳ روز در ترکیه اقامت کند تا نوبت پرواز بعدی برسد.

منبع ایلنا

منبع: برترین ها

دیگر رسانه ها

کدخبر: 111571

سایر رسانه ها

    ارسال نظر