پایان روند انتقال پولهای ایران به بانک‌های قطر /وزیرخارجه قطر خبر داد

وزرای امور خارجه ایران و قطر در این رایزنی تلفنی بر تداوم و استمرار مشورت‌های فیمابین در زمینه‌های مورد علاقه تأکید کردند.

 پایان روند انتقال پولهای ایران به بانک‌های قطر /وزیرخارجه قطر خبر داد

وزیر خارجه قطر در گفت‌وگوی تلفنی امروز با امیرعبداللهیان از نهایی شدن و اتمام همه روندهای مرتبط با انتقال اموال ایران به بانک‌های قطر در هفته آینده خبر داد.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر امروز (پنجشنبه) ۲۳ شهریور ماه در گفت‌وگویی تلفنی درباره موضوعات مورد علاقه دو کشور به بحث و رایزنی پرداختند.

این گفت‌وگوی تلفنی در آستانه اخبار منتشر شده مبنی بر انتقال دارایی‌های ایران در کره جنوبی به قطر و تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا در هفته آینده انجام شده است.

وزیر امور خارجه ایران در این تماس تلفنی از نقش سازنده دولت قطر در زمینه پیگیری‌های مرتبط با آزادسازی اموال جمهوری اسلامی ایران از کره جنوبی و آزادی زندانیان قدردانی کرد.

علی باقری معاون سیاسی وزیر امور خارجه ۱۹ مرداد ماه اعلام کرد: فرآیند آزادسازی چند میلیارد دلار از دارایی‌های ایران که چند سال است به‌ طور غیرقانونی توسط آمریکا توقیف شده، آغاز شد. ایران تضمین‌ لازم برای پایبندی آمریکا به تعهدات خود را دریافت کرده ‌است. آزادی چند ایرانی که به‌طور غیرقانونی در آمریکا بازداشت شده بودند در این چارچوب است.

۲۱ شهریور ماه نیز «حمیدرضا دهقانی پوده» سفیر ایران در قطر با اشاره به دیدارش با محمد الخلیفی وزیر مشاور در وزارت خارجه قطر گفته بود که توافق تبادل در مراحل نهایی اجراست.

شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی، نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز در این گفت‌وگوی تلفنی با ابراز خرسندی از روند تحولات شکل گرفته و پیشرفت‌های انجام شده در زمینه برخی موضوعات مرتبط با جمهوری اسلامی ایران و طرف‌های ثالث، از نهایی شدن و اتمام همه روندهای مرتبط با انتقال اموال جمهوری اسلامی ایران به بانک‌های قطری در هفته آینده خبر داد.

در گفت‌وگوی تلفنی امیرعبداللهیان و همتای قطری همچنین آمادگی طرفین در خصوص تبادل زندانیان بین ایران و آمریکا، در روز مورد توافق و با نقش آفرینی دولت قطر مورد تأکید قرار گرفت.

آنگونه که ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه ۳۰ مرداد ماه در نشست هفتگی با خبرنگاران درباره روند مبادله زندانیان بین ایران و آمریکا گفته بود، حداکثر بازه زمانی برای این کار حدودا تا سقف دو ماه بود و توافق بین دو طرف شکل گرفت و روند اجرایی در مسیر توافق در حال پیشرفت است.

وزرای امور خارجه ایران و قطر در این رایزنی تلفنی بر تداوم و استمرار مشورت‌های فیمابین در زمینه‌های مورد علاقه تأکید کردند.

وزرای خارجه ایران و قطر چهارم شهریور ماه نیز تلفنی گفت‌وگو کرده بودند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106097

سایر رسانه ها

    ارسال نظر