رئیسی در نیویورک چه می کند؟دیدارها محرمانه شد

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوربه نیویورک رفت

رئیسی در نیویورک چه می کند؟دیدارها محرمانه شد

 رئیسی سخنران روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل شد

زمان سخنرانی ابراهیم رئیسى سه‌شنبه ۲۸ شهریور در نشست دوم از روز نخست مجمع عمومی سازمان ملل است.

این گزارش حاکی است در یک برنامه خاص رئیسی در نیویورک با «چهره‌‌های تاثیرگذار سیاسی» دیدار خصوصی دارد

ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور در حاشیه سفر هفته آینده به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل با برخی «چهره‌های تاثیرگذار سیاسی» در نشستی پشت درهای بسته دیدار می‌کند.

واشینگتن فری‌بیکن گزارش داد که این نشست خصوصی که حضور در آن فقط با دعوت قبلی امکان‌پذیر است، عصر روز دوشنبه در هتل هیلتون میلنیوم نیویورک در نزدیکی مقر سازمان ملل برگزار می‌شود. هرچند به نام افراد حاضر در این نشست اشاره نشده است، فری‌بیکن از «اینفلوئنسر سیاسی» (political influencers) برای توصیف آنها استفاده می‌کند.

 «اینفلوئنسر» این روزها برای چهره‌های اینستاگرامی و فضای مجازی که در حوزه‌های مختلف بر مخاطبان خود تاثیر می‌گذارند نیز استفاده می‌شود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دعوتنامه این نشست را امیر سعید ایروانی، نماینده جمهوری اسلامی ایران، هفته گذشته ارسال کرده است.

در متن این دعوتنامه آمده است که محتوای مورد بحث در نشست قابل ضبط نیست.

در همین حال عبدالرضا فرجی‌راد، استاد ژئوپلیتیک دانشگاه با اشاره به «اعتماد» بیشتری که مجموعه «نظام و حاکمیت» به آقای رئیسی دارد، ارزیابی خود از فضای حاکم بر «برجام» را اینگونه بیان کرد که:« با بررسی موضع‌گیری افرادی که همیشه و در همه حال در برابر امکان برخی ملاقات ها، مواضع بسیار سختی اتخاذ می‌کردند و این روزها آرامشی نسبی بر جامعه حکمفرما است می‌تواند چنین تلقی شود که، برخی ملاقات‌ها با افراد تأثیرگذار در سفر رئیس جمهوری به نیویورک می‌تواند تأثیرات قابل ملاحظه‌ای بر جای گذارد.»

این کارشناس نوشت:«یک وقت ممکن است پرسیده شود؛ آیا بین رؤسای جمهوری ایران و آمریکا ملاقاتی صورت خواهد پذیرفت که لابد پاسخ منفی است، یک وقت ممکن است این پرسش مطرح شود که؛ آیا دیدارهای محرمانه‌ای در این سفر متصور خواهد بود یا نه که باید گفت: هیچ موضوعی در خاک آمریکا با حضور رئیس جمهوری ایران، حتی فراتر از «محرمانه» نیز، محرمانه تلقی نخواهد شد و خیلی زود اخبار آن به بیرون درز پیدا خواهد کرد پس باقی می‌ماند سفر با «افراد تأثیرگذار» که قطعاً گزاره ی منطقی و قابل قبولی است.افراد تأثیرگذار فقط محدود به مقامات کاخ سفید نمی‌شود.این افراد می‌توانند از کنگره، سنا یا مجلس نمایندگان و حتی از اعضای حزب دموکرات آمریکا باشند که تأثیرگذاری خودش را نشان خواهد داد.»

 

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106027

سایر رسانه ها

    ارسال نظر