واکنش تند یک روزنامه به دفاع وزیر رئیسی از طالبان

روزنامه جمهوری اسلامی به سفر هیات نمایندگان مجلس ایران به افغانستان واکنش نشان داد.

واکنش تند یک روزنامه به دفاع وزیر رئیسی از طالبان

روزنامه جمهوری اسلامی به سفر هیات نمایندگان مجلس ایران به افغانستان واکنش نشان داد.

به گزارش عرشه آنلاین، روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: از همه شرم‌آورتر این که یکی از آقایان به جای اینکه بازدیدی از مسیر هیرمند و سد کجکی و کمال‌خان انجام داده باشند، هم‌نوا با طالبان گفته است، در این مسیر طولانی ۷۰۰ کیلومتری هیرمند در افغانستان، آبی باقی نمی‌ماند که به مرزهای ایران برسد.

روزنامه جمهوری اسلامی از هیات نمایندگان مجلس ایران که با طالبان دیدار کردند و همچنین به اظهارات اخیر وزیر نیرو درباره حقابه هیرمند انتقاد کرده است.

به گزارش جمهوری اسلامی، این روزها در میانه آفتاب جانسوز تموز و بی‌آبی مردم نجیب سیستان که توقع تلاش بی‌وقفه مسئولان برای دریافت حقابه قانونی از حکومت طالبان را دارند، شاهد سفر یک هیات از نمایندگان مجلس به کابل بودیم که به جای بازدید از سد کجکی و کمال‌‌خان و مطالبه حقابه ملت ایران، در نقش وکلای مدافع طالبان ظاهر شده و یکی از این نمایندگان، تمام‌قد به دفاع از تروریست‌های طالبان برخاسته و مدعی شده طالبان از لحاظ فرهنگی تحول زیادی داشته و در مسیر اصلاح قرار دارند. وی همچنین در حالیکه شیعیان افغانستان هر روز در زیر سیاست‌های ظالمانه طالبان له می‌شوند و برای فرار از این مظالم از کشورشان فرار می‌کنند، مدعی شد طالبان امنیت شیعیان افغانستان را تامین کرده است.

این روزنامه در ادامه نوشته است: از همه شرم‌آورتر این که یکی از آقایان به جای اینکه بازدیدی از مسیر هیرمند و سد کجکی و کمال‌خان انجام داده باشند، هم‌نوا با طالبان گفته است، در این مسیر طولانی ۷۰۰ کیلومتری هیرمند در افغانستان، آبی باقی نمی‌ماند که به مرزهای ایران برسد! این سخن، نادیده انگاشتن اطلاعات دقیق ماهواره‌ایست که نشان داده‌اند آب در هیرمند فراوان است و طالبان از دادن حقابه ایران امتناع می‌کند.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 104094

سایر رسانه ها

    ارسال نظر