راز طول عمر کشف شد

طبق اعلام سامانه پایش هوای کشور، امروز هوای اهواز در وضعیت "ناسالم" بوده است.

راز طول عمر کشف شد

طبق اعلام سامانه پایش هوای کشور، امروز هوای اهواز در وضعیت "ناسالم" بوده است.

به گزارش عرشه آنلاین، بر اساس اعلام سامانه پایش هوای کشور امروز (۲۷ دی‌ماه) شاخص کیفیت هوا بر اساس اندازه‌گیری ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، در ایستگاه نیوساید اهواز ۱۵۴و ایستگاه حفاری اهواز ۱۵۲ میکروگرم برمترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهر"ناسالم" بوده است. همچنین شاخص کیفیت هوا در ایستگاه استانداری خوزستان در اهواز ۱۴۴، ایستگاه برق شماره ۳ اهواز ۱۴۴ و ایستگاه اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان ۱۳۵ میکروگرم بر مترمکعب بوده است.

در این مدت بر اساس میزان ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوا در شوشتر ۱۲۴، شادگان ۱۲۱، اندیمشک ۱۱۳ و دزفول ۱۰۶ میکروگرم بر مترمکعب بوده بنابراین وضعیت هوای این شهرها "ناسالم برای گروه‌های حساس" بوده است.

در این مدت طبق میزان ذرات معلق با اندازه ۲.۵ میکرون، شاخص کیفیت هوا، شرهوای مسجدسلیمان در شرایط "قابل قبول" بوده و هیچ کدام از شهرهای خوزستان در شرایط "پاک" نبوده‌اند.

به گزارش ایسنا، شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا پاک، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا سالم یا متوسط، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا ناسالم برای همه گروه‌ها، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا بسیار ناسالم و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است./ ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر