خبر فوری:

با چند ترفند ساده خانواده همسرتان را شیفته خود کنید!

برای بعضی ها ممکن است اینطور به نظر برسد که هیچ وقت نمی‌توانند روابط گرمی با خانواده همسرشان داشته باشند، اما به هر حال به یادداشتن اصول زیر، می‌تواند به مدیریت بهتر این ارتباط کمک کند.

فاطمه کوهپایه زاده متخصص روانشناسی اظهار کرد: اختلاف با خانواده همسر کاملا معمول و طبیعی است. شیوه برخورد با این اختلاف‌هاست که موفقیت شما در رابطه با آنها تعیین می کند. خانواده همسر شما نقش مهمی در زندگی همسر عزیز شما دارند. شما ممکن است با آنها اختلاف هایی داشته باشید، روابط خانوادگی آنها را درک نکنید، یا از آداب و رسوم شان خوش تان نیاید، اما به خاطر اهمیت آنها در زندگی همسرتان باید به راه‌هایی به جز قطع ارتباط با آنها فکر کنید.

وی گفت : برای بعضی ها ممکن است این طور به نظر برسد که هیچ وقت نمی توانند روابط گرمی با خانواده همسرشان داشته باشند، اما به هر حال به یادداشتن اصول زیر، می‌تواند به مدیریت بهتر این ارتباط کمک کند.

انسان‌ها متفاوتند

کوهپایه زاده گفت: هر خانواده ای فرهنگ خودش را دارد که شاید بهتر یا بدتر از خانواده دیگری نباشد، فقط با آن متفاوت باشد. بپذیرید که روابط خانوادگی در خانواده همسر شما قرار نیست دقیقا مشابه خانواده شما باشد. قرار نیست همه آدمها یک جور فکر کنند.

شما به خاطر خانواده همسرتان نباید آرامش زندگی‌تان را بهم بزنید

این روانشناس گفت:همسرتان از خانواده اش مجزاست. وقتی مادر همسرتان از شما ایراد می گیرد، شاید فرزندش نظر دیگری داشته باشد. پس وقتی با خانواده او مشکلی دارید، قرار نیست ناراحتی تان را سر او خالی کنید.

حد و مرزها را مشخص کنید

کوهپایه زاده بیان کرد: گاهی لازم است با همسرتان با صراحت صحبت کنید و خواسته هایتان را در ارتباط با خانواده او مشخص کنید. مثلا اگر از مهمان سرزده گریزانید، و خانواده همسر دوست دارند شما را با حضور گرمشان غافلگیر کنند، بهتر است در این مورد با همسرتان گفتگو کنید.

همه چیز را به خودتان نگیرید

این روانشناس گفت: همان‌طور که قبلا گفتیم، آدمها متفاوتند و نظرات مختلفی دارند. ممکن است مادر همسرتان فکر کند تغذیه کودک باید چنین و چنان باشد ولی شما جور دیگری فکر کنید.

وی افزود: در این موارد نیازی نیست حتما نظر دیگران را بپذیرید، با آنها جر و بحث کنید یا گفته های انها را به حساب عیبجویی از شخصیت خودتان بگذارید. بعضی حرفها را فقط به عنوان نظر شخصی آنها بشنوید.

قبول کنید انسان‌ها کامل نیستند

وی گفت: پدر و مادر همسرتان مثل خود شما و هر انسان دیگری قرار نیست بی عیب و نقص باشند. رفتار آنها هم مثل هر کس دیگری که در زندگی شما هست، می تواند گاهی غیر منطقی و آزاردهنده باشد.

از آنها توقع نداشته باشید که کاملا مطابق الگوی ذهنی شما از یک پدر و مادر ایده آل رفتار کنند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر