خبر فوری:

کرونا در سالمندان خطرناک‌تر و حادتر!

رئیس گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در صورت ابتلا به علائم شبیه به سرماخوردگی از حضور در دورهمی ها و ارتباط با سالمندان خانواده اجتناب شود.

دکتر محمد احمدیان  با بیان اینکه طی ده روز گذشته از مجموع دو هزا رو ۶۲۹ سالمند مشکوک مبتلا به کرونا که به مراکز خدمات جامع سلامت منتخب به صورت سرپایی مراجعه کرده بودند نتیجه تست، یک هزار و ۲۷۹ نفر مثبت اعلام شد خاطر نشان کرد: سالمندان همانند بانوان باردار و بیماران مزمن در صورت ابتلا به کرونا، خدمات مراقبتی و ویژه را دریافت می کنند و در صورت نیاز به خدمات تخصصی و بستری در اسرع وقت اقدام می شود.

وی در همین راستا تاکید کرد: در صورتی که هر یک از افراد خانواده دارای علایم سرما خوردگی و یا گوارشی هستند به هیچ وجه به دیدار سالمندان نروند زیرا این بیماری می تواند در سالمندان به شکل شدید و حادتری بروز کند.

دکتر احمدیان افزود: سالمندان نیز در صورت بروز علایم سرما خوردگی و یا گوارشی سریعا به پزشک مراجعه کنند تا در مراحل ابتدایی بیماری روند درمان به شکل درستی آغاز شود.

رئیس گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تکمیل واکسیناسیون، استفاده مستمر از ماسک مناسب، رعایت فاصله اجتماعی حداقل دو متر در عدم ابتلا سالمندان به بیماری نقش مهمی راایفا می کند.

 

منبع: بهداشت نیوز

دیگر رسانه ها

ارسال نظر