خبر فوری:

۷ نوشیدنی خنک و خوشمزه برای تابستان

میوه، قهوه، شکلات، عرقیجات یا بستنی؛ مردم کشورهای مختلف، از ایران و یونان گرفته تا آمریکا، برای رها شدن از گرمای هوا نوشیدنی‌های خنکی ساخته‌اند که هر کدام طعم خوب خود را دارند. انتخاب شما کدام است؟

میوه، قهوه، شکلات، عرقیجات یا بستنی؛ مردم کشورهای مختلف، از ایران و یونان گرفته تا آمریکا، برای رها شدن از گرمای هوا نوشیدنی‌های خنکی ساخته‌اند که هر کدام طعم خوب خود را دارند. انتخاب شما کدام است؟

هوا خیلی گرم شده! به گزارش سازمان هواشناسی ایران همه مراکز استانی امروز بیشینه دمایی بین ۳۰ تا ۴۰ درجه را تجربه می‌کنند و طبیعی است که در چنین هوایی یک نوشیدنی خنک بسیار پرطرفدار خواهد بود.

نوشیدنی‌های خنک اما انواع مختلفی دارند؛ نگاهی به منوی کافه‌ها یا صفحات آشپزی در شبکه‌های اجتماعی ما را با انواعی از اسامی روبرو می‌کند که خوب است تفاوت آنها را بدانیم تا دستمان برای انتخابی دلچسب باز باشد.

اسموتی‌ها نوشیدنی‌هایی هستند که اغلب از میوه‌ها و سبزیجات تازه تهیه می‌شوند. با پوره کردن میوه دلخواه به همراه یخ در مخلوط کن می‌توانید بدون صرف وقت زیاد، یک اسموتی درست کنید. اگر فرصت بیشتری دارید اجازه دهید میوه‌های خرد شده یخ بزنند و بعد آن را مخلوط کنید. استفاده از شکلات، شکر و کرده بادام زمینی دلخواه است. متداول‌ترین مواد برای درست کردن اسموتی میوه‌هایی نظیر کیوی، آناناس، توت‌ فرنگی و یا سبزیجات سبز هستن

اسموتی توت فرنگی

اسموتی توت فرنگی

یخ در بهشت که یک نوشیدنی سنتی خاورمیانه‌ای است، هم شبیه اسموتی است با این تفاوت که برای تهیه یخ در بهشت از آب میوه استفاده می‌شود. این نوشیدنی خوش طعم خیلی زود جهانی شده و گفته می‌شود پایه ساخت سوربتو، نوعی بستنی ایتالیایی، هم هست. در حال حاضر شرکت‌های آمریکایی و اروپایی انواع یخ در بهشت را با نام اسلاش در بازار این کشورها توزیع می‌کنند و بسیار هم طرفدار دارند.

یخ در بهشت

یخ در بهشت به سبک غربی

موکتل همان کوکتل بدون الکل است. این نوشیدنی پرطرفدار اصالتی آمریکایی دارد و آن میم اولش اشاره به میمیک تا تقلید از کوکتل دارد! این نوشیدنی سرد از ترکیب آبمیوه‌های مختلف و ماءالشعیر درست می‌شود. نسخه اصلی آن با سودا تهیه می‌شود و باید تازه سرو شود که گاز آن از بین نرود.

موکتل‌هایی با طعم‌های مختلف

موکتل‌هایی با طعم‌های مختلف

شیک که معمولا با نام میلک شیک شناخته می‌شود، در واقع نوعی دسر پرکالری است پس اگر قصد افزایش وزن دارید با خیال راحت از این نوشیدنی خوشمزه لذت ببرید. شیک‌ها معمولا حاوی شکلات و خامه قنادی زیادی هستند و به همین دلیل شیرین‌تر و غلیظ‌تر از نوشیدنی‌های دیگرند. جالب است بدانید که تاریخ ابداع میلک شیک را مربوط به سال ۱۸۸۵ میلادی می‌دانند و برای تزیین آن از شکلات، خامه و اسمارتیز استفاده می‌شود.

میلک شیک‌هایی خوش طعم

میلک شیک‌هایی خوش طعم

گلاسه یک ترکیب ابداعی ایرانی است. مقداری بستنی طعم‌دار در شربتی از همان طعم داخل یک لیوان بلند به یک گلاسه پرکالری تبدیل می‌شود که بهتر است با قاشق‌های بلند خورده شود و محبوب‌ترین آن شکلات گلاسه است اما قهوه هم نوشیدنی سرد و محبوب خود را دارد که از قضا بین‌المللی هم هست.

شکلات گلاسه

شکلات گلاسه

محبوب‌ترین نوشیدنی سرد با قهوه فراپه است، این نوشیدنی نوعی قهوه خنک است که برای اولین بار در یونان ابداع شد. قهوه فوری را با کمی آب هم می‌زنند تا خوب کف کند، سپس به آن شیر و مقداری یخ اضافه می‌کنند. فراپه دو رنگ انواعی دارد که فراپاچینو، فراپه وانیلی و کاراملی از محبوب‌ترین آنهاست.

فراپه

یک لیوان فراپه در سواحل نقره‌ای یونان

شربت‌های ایرانی هم که جشنواره طعم و عطرند. کافی است کمی از عرق گیاه محبوبتان را در آب شیرین شده اضافه کنید با کمی یخ آن را خنک کنید و نوش جان. گاهی اضافه کردن زعفران، تخم شربتی یا خاک شیر به این شربت، تشنگی و گرمازدگی شما را بهتر خواهد کرد. حتما قبل از نوشیدن، از عطر خوش آن لذت ببرید.

شربت زعفرانی ایرانی

شربت زعفرانی ایرانی

 

منبع: همشهری آنلاین

دیگر رسانه ها

ارسال نظر