چه کار کنیم که باهوش به نظر بیاییم؟

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که برای باهوش به نظر رسیدن هم ترفند وجود دارد!

چه کار کنیم که باهوش به نظر بیاییم؟

نتیجه یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که برای باهوش به نظر رسیدن هم ترفند وجود دارد!

به گزارش عرشه آنلاین، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که می‌توانیم از چشم و صدای خود برای نشان دادن ضریب هوشی بالاتر استفاده کنیم.

به نقل از سایکولوژی، نتایج تحقیقات نشان می‌دهد که حفظ تماس چشمی هنگام صحبت کردن یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای باهوش‌تر به نظر رسیدن است البته راه‌های رایج دیگر برای باهوش‌تر به نظر رسیدن شامل صحبت کردن به صورت دلنشین، واضح و سریع است.

این نتایج حاصل از تحقیقی است که در آن افراد سعی می‌کردند، هوشمندانه در مورد یک موضوع اختصاصی صحبت کنند و این داده‌ها با اطلاعات افرادی مقایسه شد که هیچ دستورالعملی در مورد نحوه عمل به آنان داده نشد.

محققان هوش ظاهری افراد را از طریق ویدیو ارزیابی کردند. حفظ تماس چشمی در حین صحبت کردن به‌عنوان باهوش‌ترین ظاهر رتبه‌بندی شد.

تماس چشمی داشته باشید

در واقع، آزمایش‌های هوش نشان داد، افرادی که تماس چشمی داشتند در واقع باهوش‌تر بودند. دو نشانه دیگر از ضریب هوشی بالا  حفظ تماس چشمی در حین گوش دادن و راست ایستادن بود.

با این حال، هیچ یک از اینها با هوش اندازه‌گیری شده افراد مرتبط نبود اما می‌توان از آنها برای باهوش به نظر رسیدن استفاده کرد زیرا تصور درستی ایجاد می‌کنند.

باهوشی

روش‌های دیگر برای باهوش به نظر رسیدن

راه‌های دیگر برای باهوش‌تر به نظر رسیدن صحبت کردن برای مدت طولانی، داشتن بیانی مطمئن از خود و پاسخگو بودن بود. اگرچه مردم از این روش‌ها خود به خود استفاده نمی‌کردند.

محققان دریافتند که  نگاه کردن در حین صحبت کردن، رفتاری کلیدی بود و به‌طور قابل توجهی با ضریب هوشی همبستگی داشت و با موفقیت توسط اهداف مدیریت تاثیر، دستکاری شد و به رتبه‌بندی هوش درک بالاتر کمک کرد.

در کنار تماس چشمی بیشتر، راه‌های دیگری برای باهوش‌تر به نظر رسیدن در این مطالعه فهرست شد که سبک گفتار دلنشین، ارتباط واضح یا قابل درک، سرعت گفتار سریعتر بودند که همگی با رتبه‌بندی هوش و درک بالاتر مرتبط هستند.

نتایج این تحقیق در نشریه Personality and Social Psychology Bulletin منتشر شده است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113553

سایر رسانه ها

    ارسال نظر