رپورتاژ

چند قدم تا جمع بندی کنکور

آمادگی برای کنکور، یک فرایند طولانی است با این حال، اگر به موقع شروع به مطالعه و تست‌زنی کنید، می‌توانید در ماه‌های پایانی و نزدیک به کنکور، آرامش بیش‌تری داشته باشید.

اما سوال اصلی این است که که برای جمع‌بندی کنکور، باید از کجا شروع کنیم؟ چه دروس و مباحثی را اولویت بندی کنیم و چگونه برای حفظیات برنامه‌ریزی کنیم؟ از چه ماهی جمع‌بندی مطالب کنکور را آغاز کنیم؟

کلاس کنکور آنلاین تام‌لند قصد دارد به این سوالات پاسخ دهد.

چند قدم تا جمع بندی کنکور

در جمع‌بندی، اولویت کدام است؟

در جمع‌بندی منابع و آمادگی برای آزمون کنکور، پاسخ به این سوال بسیار مهم است: "کدام منابع باید در کمترین زمان ممکن مطالعه شوند؟" به دلیل محدودیت زمانی موجود، برنامه‌ریزی مناسب باید انجام شود تا بتوانید با آخرین بودجه‌بندی کنکور، بهترین فرصت مطالعه و نکته و تست کنکور را برای منابع مهم‌تر داشته باشید.

برای این منظور، بهتر است منابع آزمون کنکور تجربی، منابع آزمون کنکور ریاضی و دیگر منابع رشته‌های مختلف را بررسی کنید و در بودجه‌بندی خود اولویت بیش‌تری به موضوعات تخصصی دهید.

چند قدم تا  جمع بندی کنکور

چطور جمع بندی کنیم؟

قبل از هر کاری برای یک برنامه‌ریزی روزانه درسی، باید به چند سوال ساده پاسخ دهیم:

زمان اهمیت زیادی دارد. محاسبه کنید که چقدر زمان خالص دارید. برای این‌کار، دو یا سه روز قبل از کنکور و همچنین روزهای آزمون‌های آزمایشی مهم را برای جمع‌بندی در نظر نگیرید. بهترین زمان برای جمع‌بندی 1 ماه پایانی نزدیک به کنکور است. اما اگر بتوانید این‌کار را از 3 ماه قبل از کنکور شروع کنید، خیلی بهتر است.

مطالب حذفی کدام هستند؟

مطالبی را که در آن‌ها ضعیف هستید و تاکنون آن‌ها را نخوانده اید و قابل جبران نیستند، حذف کنید.

اگر مبحثی وجود دارد که فقط حفظی است، حذف آن‌، کار منطقی نیست.

حجم مطالب را در نظر بگیرید، اگر ساده‌تر هستند و فکر می‌کنید از پس آن‌ها برمی‌آیید؛ در برنامه جمع‌بندی خود بگنجانید.

تعداد تستی که از هر مطلب در کنکور می آید نیز می تواند معیار خوبی برای ارزیابی مطالب حذفی باشد. اگر تعداد قابل توجهی تست از آن مطلب هست، از حذف کردن آن اجتناب کنید.

مباحثی را که پیش نیاز مبحث‌های درسی دیگر هستند، حذف نکنید.

کنکور‌های سراسری سال‌های گذشته را از خودتان آزمون بگیرید.

حداقل 6 آزمون کنکور (کنکورهای داخل و خارج از کشور ۳ سال گذشته)

در آزمون‌های آزمایشی مهم شرکت کنید و خودتان را ارزیابی نمایید.

و در نهایت، تسلط بر نقاط مثبت: نقاط مثبت شما سوالاتی است که در اکثر آزمون‌های آزمایشی به درستی به آن‌ها پاسخ می‌دهید یا تست‌های کنکوری که جواب آن‌ها را می‌دانید. تنها لازم است پس از حل کردن سوال، دوباره مفاهیم آن را برای خود مرور کنید و نکات مهم آن را یادداشت کرده و به خاطر بسپارید.

از خلاصه‌نویسی غافل نشوید؛ به صورت تیتروار مطالب مهم را برای خود یادداشت کنید و سعی کنید با دیدن تیترها، تمام جزئیات را به خاطر آورید.

از استرس و افکار مزاحم دوری کنید، شما تلاش خود را کرده اید و فقط مرحله پایانی یعنی روز کنکور باقی مانده است.

تفاوت جمع بندی با مرور

به ماه‌های پایانی منتهی به کنکور، دوران جمع‌بندی کنکور می گوییم. اما مرور تنها یکی از تکنیک‌های دوران جمع‌بندی کنکور است که به دلیل زمان محدود و این‌که دیگر فرصتی برای شروع دوباره و یادگیری تمامی مطالب نیست، تنها به مرور مباحث مهم جهت ماندگاری بیش‌تر در ذهن پرداخته می‌شود.

جمع‌بندی مطالب به دسته‌بندی شدن مباحثی که طی یک‌ سال به ذهن تزریق شده، کمک بزرگی می کند

نکته و تست کنکور - جمع بندی کنکور - کلاس کنکور تام لند

چند قدم تا جمع  بندی کنکور

همانطور که می دانید زمان زیادی تا کنکور تیر ماه 1402 باقی نمانده است و روزهای جمع‌بندی در حال سپری شدن هستند. در صورتی که هنوز برای دوران جمع بندی خود برنامه‌ریزی نکرده اید و سردرگم شده‌اید، می‌توانید با مشاوران و استادان تام‌لند به‌ صورت آنلاین، جهت صرفه‌جویی در زمان، در ارتباط باشید و این روزها را با موفقیت بیش‌تر و استرس کم‌تری پشت سر بگذارید.

دوره نیتروی فشرده تام‌لند که   دوره نیتروی فشرده تام‌لند که مناسب تست‌زنی و زمان جمع‌بندی است، توسط استادان حرفه‌ای تام‌لند برگزار می‌شود که می‌توانید همین حالا برای ثبت نام اقدام کنید.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر