رپورتاژ

ضد آفتاب یکی از ضروری ترین مواد برای روتین پوستی

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای محافظت از ظاهر و سلامت پوست با هر سنی استفاده از کرم ضد آفتاب مرغوب است

ضد آفتاب یکی از ضروری ترین مواد برای روتین پوستی

یکی از بهترین و ساده ترین روش ها برای محافظت از ظاهر و سلامت پوست با هر سنی استفاده از کرم ضد آفتاب مرغوب است. استفاده منظم از کرم ضد آفتاب در روتین پوستی باعث جلوگیری از مشکلاتی ازجمله آفتاب سوختگی، سرطان پوست و پیری زودرس می شود. تقریباً ۱۵ دقیقه زمان می برد تا پوست شما کرم ضد آفتاب را جذب خود کند و از پوست محافظت کند. بنابراین حتماً قبل از رفتن به فضای باز از ضد آفتاب استفاده کنید و صبر کنید تا جذب پوست شود؛ زیرا در صورتی که زودتر در معرض نور قرار بگیرید، ممکن است پوستتان بسوزد.

ضد آفتاب یکی از ضروری ترین مواد برای روتین پوستی

دلایل ضرورت استفاده از ضد آفتاب در روتین پوستی

داشتن پوست سالم و شفاف زیبایی صورت را افزایش می دهد، به همین دلیل بسیاری از بانوان خواهان پوستی سالم و بدون جوش و لک هستند. برای داشتن پوستی صاف و فاقد از هرگونه لک و جوش داشتن روتین پوستی بسیار اهمیت دارد، برای همین محصولات زیادی مثل آبرسان، ضد آفتاب، تونر و... برای محافظت از پوست تولید شده اند. ضد آفتاب در داشتن پوستی سالم بسیار تأثیرگذار است؛ زیرا هنگام برخورد با اشعه مستقیم UV از پوست محافظت می کند و باعث پیشگیری از سرطان پوست و چین وچروک صورت می شود. همچنین این محصول از پیری زودرس پوست نیز جلوگیری کرده و میزان سوختگی را در برابر آفتاب کاهش می دهد، در نتیجه از مصرف ضد آفتاب در روتین پوستی خود غافل نشوید.

نقش ضد آفتاب در روتین پوستی

یکی از اساسی ترین محصولات مراقبت پوستی که در روتین پوستی باید قرار داشته باشد استفاده از ضد آفتاب است. استفاده از این محصول در همه فصول و در هر سنی بسیار مهم بوده و اگر می خواهید از هر مشکل پوستی ازجمله چین وچروک، لک و تیرگی، سرطان پوست و پیری زودرس پیشگیری کنید استفاده از کرم ضد آفتاب برایتان حیاتی است. همچنین انتخاب کرم ضد آفتاب مناسب برای جلوگیری از حساسیت های پوستی نیز بسیار اهمیت دارد.

شما باید باتوجه به نوع پوست خود و ساختار ضد آفتاب یک محصول مناسب برای پوست خود انتخاب کرده تا از پوست شما در برابر اشعه نور خورشید محافظت کند. یک نکته دیگر در استفاده از ضد آفتاب این است که این محصول صرفاً مخصوص تابستان نیست و باید جزئی از روتین پوستی افراد باشد؛ زیرا در هر فصلی تابش های خورشیدی بر سطح پوست به آن آسیب می رساند، حتی اگر از طریق غیرمستقیم با پوست برخورد داشته باشد؛ پس در نتیجه استفاده از کرم ضد آفتاب در همه فصول ضرورت دارد.

ضد آفتاب یکی از ضروری ترین مواد برای روتین پوستی

ویژگی ها و مزایا استفاده از کرم ضد آفتاب

استفاده از ضد آفتاب علاوه بر میزان اهمیتی که دارد، دارای ویژگی ها و مزایایی نیز است که انتخاب و استفاده از آن را در روتین پوستی تشدید می کند که برخی از این موارد در زیر آمده است:

 1. محافظت از پوست در برابر اشعه های آسیب پذیر خورشید

 2. مانع از ایجاد چین وچروک بر سطح پوست صورت

 3. جلوگیری از سوختگی در برابر آفتاب

 4. ممانعت از التهابات پوستی و قرمزی پوست

 5. کاهش جوش با استفاده از ضد آفتاب مناسب

 6. تقویت و سفت شدن پوست

 7. جوان سازی و بهبود یافتن صورت

 8. روشن تر کردن پوست صورت

 9. کاهش دادن لک های پوستی

ویژگی ضد آفتاب خوب چیست

یک ضد آفتاب خوب باید طیف گسترده ای داشته باشد تا از پوست در مقابل پرتوهای UVA و UVB خورشید محافظت کند. این ضد آفتاب باید دارای spf بالاتر از سی یا حداقل سی داشته باشد و همچنین ضد آفتاب هایی که ضد آب هستند بسیار باکیفیت و مرغوب هستند. در نتیجه ضد آفتاب هایی که این خصوصیات را دارند از پوست شما در برابر صدمات آفتاب، پیری زودرس و سرطان پوست محافظت می کنند؛ اما ضد آفتاب به تنهایی نمی تواند به طور کامل از پوست محافظت کند، بلکه دیگر محصولات مراقبتی نیز نیاز است.

بهترین ضد آفتاب ها

اگر این سؤال که آیا برای کارایی بهتر استفاده از ضد آفتاب خارجی بهتر است یا ایرانی ذهنتان را مشغول کرده است، باید بدانید که محصولات ایرانی نیز از همان کیفیت محصولات خارجی برخوردار هستند. آنچه که در انتخاب ضد آفتاب مهم است متریال به کار رفته در ساخت و تولید این محصول است که صنعت آرایشی بهداشتی در ایران با بهترین برند ها و شرکت های تولیدی ضد آفتاب های باکیفیت را تولید میکند. برخی از این ضد آفتاب ها شامل ضد آفتاب لیمپیو، ضد آفتاب لافارر و... می شوند.

نکاتی برای افزایش اثرگذاری ضد آفتاب در روتین پوستی

اگر به دنبال بهترین روتین پوستی هستید، استفاده از ضد آفتاب را در این روتین قرار دهید. برای اثرگذاری بیشتر این محصول باید هر چهار ساعت تمدید شود. لازم به ذکر است که حتی استفاده از ضد آفتاب در خانه نیز می تواند ضروری باشد. مورد دیگر در اثرگذاری بیشتر مقدار استفاده شده از ضد آفتاب است که باید تا حدی باشد که تمامی نقاط و نواحی صورت را بپوشاند، در نتیجه برای هر بار استفاده مقدار زیادی ضد آفتاب باید مصرف کنید. زمان استفاده از ضد آفتاب نیز بسیار مهم است در نتیجه برای اثرگذاری بالاتر بهتر است که ۳۰ دقیقه قبل از ترک خانه حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید تا توانایی جذب و محافظت از پوست شما در برابر خورشید افزایش یابد.

ضد آفتاب یکی از ضروری ترین مواد برای روتین پوستی

سخن پایانی

باتوجه به ضرورت استفاده از ضد آفتاب در روتین پوستی به دلیل محافظت از پوست در برابر آسیب دیدگی و سوختگی ناشی از اشعه خورشید و همچنین جلوگیری از سرطان پوست کیفیت این محصول مهم است؛ چون مرغوبیت و متریال به کار رفته در آن باعث کارایی بیشتر آن بوده است. همچنین استفاده ضد آفتاب به تنهایی قابلیت محافظت کامل از پوست را ندارد، بلکه در کنار دیگر محصولات مراقبت های پوستی باید مصرف شود تا تأثیر خود را بر پوست بگذارد.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 144941

اخبار مرتبط سایر رسانه ها

  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

  سایر رسانه ها

   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت عرشه‌آنلاین هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد

   ارسال نظر