جاده چالوس ناپدید شد + فیلم و تصاویر ترسناک «18+»

آخرین اخبار و جزئیات در خصوص وضعیت جاده چالوس و سایر جاده‌های شمالی کشور اعلام شد. جاده چالوس ناپدید شد.

جاده چالوس ناپدید شد + فیلم و تصاویر ترسناک «18+»

جاده چالوس ناپدید شد. بخشی از جاده چالوس نیست! سیل، ریزش سنگ و رانش زمین منجر به خسارت زیادی به جاده چالوس شده و این محور تا اطلاع ثانوی مسدود است. سیل و رانش زمین منجر به خسارت زیادی به جاده چالوس شده است. سیلاب ۲۰۰ متر از جاده چالوس را تخریب کامل کرده و هنوز دو تونل جاده چالوس کاملا در گل‌و‌لای قرار دارد. بخش‌هایی از جاده چالوس با آسیب شدید و حتی فرونشست روبه‌رو شده است.

بیشتر بخوانید: عمر جاده چالوس تمام شد؟

فیلم‌ها و تصاویر جدیدی از جاده چالوس پس از سیل منتشر شده‌اند. آخرین اخبار و جزئیات در خصوص وضعیت جاده چالوس و سایر جاده‌های شمالی کشور را در عرشه آنلاین بخوانید.

جاده چالوس

تونل‌های جاده چالوس دفن شدند

پس از سیل اخیر، در جدیدترین فیلمی که ‌از جاده چالوس پس از سیل منتشر شده است، تونل‌هایی را شاهدیم که کاملاً زیر گل‌ولای رفته‌اند.

پس از بارندگی شدید اخیر ‌در جاده چالوس، بخش‌های متعددی از این جاده با ریزش سنگین کوه و جاری شدن سیل مواجه شد و بخش‌های دیگری از جاده چالوس با آسیب شدید و حتی فرونشست روبه‌رو شده است.

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده چالوس

در جدیدترین فیلمی ‌که از جاده چالوس پس از سیل منتشر شده است، تونل‌هایی را شاهدیم که کاملاً زیر گل‌ولای رفته‌اند.

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده چالوس

جاده چالوس

براساس این گزارش، وقوع سیلاب حدود ۲۰۰ متر از جاده کرج-چالوس را تخریب کامل کرده است و هنوز دو تونل کاملاً در گل‌ولای قرار دارد‌. جاده کرج-چالوس در محدوده استان البرز همچنان بسته است و تنها تیم‌های امدادی می‌توانند در آن تردد داشته باشند.

‌حسن مددی، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز با حضور در برخی مناطق سیل‌زده جاده کرج ـ چالوس در جریان روند پاک‌سازی و خدمات‌رسانی قرار گرفت و دستوراتی را برای تسهیل بازگشایی مسیر‌ها صادر کرد.

او با تشریح شرایط ایجادشده پس از بارندگی شدید پنج‌شنبه هفته گذشته در استان البرز، گفت: با توجه به حجم بالای بارش، متأسفانه در برخی مناطق استان شاهد وقوع سیلاب بودیم که خسارات جانی و مالی برای شهروندان را در پی داشت.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز تصریح کرد: از همان ساعات اولیه با دستور رئیس‌کل دادگستری استان، نظارت ویژه بر عملکرد دستگاه‌های امدادرسان آغاز شد و دستورات لازم برای رفع موانع و همچنین تسریع در امر خدمات‌رسانی به شهروندان صادر شد.

مددی با اشاره به اینکه به مسئولان شرکت راه‌آهن دستور داده است زمینه بهره‌گیری از تجهیزات این مجموعه برای تسهیل دسترسی آب منطقه‌ای به خروجی سد کرج را فراهم کنند، بیان کرد: با توجه به همدلی موجود در استان، امیدواریم به‌زودی با تلاش عوامل راهداری و دستگاه‌های متولی، مسیرها بازگشایی شوند و زندگی مردم به حالت عادی بازگردد.

جاده چالوس تا اطلاع ثانوی مسدود شد

‌مجتبی عبداللهی، نماینده عالی دولت در استان البرز ‌با بیان اینکه بارندگی‌ها منجر به جاری شدن سیل و ریز کوه و رانش در این محور شده که با خساراتی همراه است، اظهار داشت: از تونل 5 جاده کرج ـ چالوس حوالی سد امیرکبیر تا تونل یک با ریزش کوه و انسداد و تخریب جاده مواجه شده‌ایم.

نماینده عالی دولت در استان البرز ادامه داد: با پیش بینی های صورت گرفته، ‌تمامی نیروهای امداد و نجات، راهداری، هلال احمر، خدماتی و... در جاده مستقر و آماده بودند. خوشبختانه با حضور به موقع نیروهای امدادی و نجات، بحران سیل و ریزش کوه مدیریت شد و خسارت جانی منجر به مرگ نداشتیم و تمامی افرادی که در سیل متوقف شدند به مکانی امن هدایت شده‌اند و اسکان یافتند، خودروها نیز در مسیر جایگزین که از سوی راهداری ایجاد شده، در حال خروج از محور هستند.

استاندار البرز گفت: بازگشایی مسیر توسط راهداری و نیروهای خدماتی از چند جبهه ای که با انسداد و ریزش شدید همراه بوده، دنبال می‌شود. به طور قطع بازسازی محور توسط نیروهای وزارت راه و شهرسازی با جدیت پیگیری و اجرایی خواهد شد، در حال حاضر آنچه که مهم است خروج خودروها و بازگشایی و پاکسازی مسیر است.

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: کارشناسان راهداری و راه و شهرسازی در محور حضور دارند و بررسی های تخصصی در حال انجام است. جاده کرج ـ چالوس تا اطلاع ثانوی مسدود است و عملیات بازگشایی مسیر با جدیت دنبال می شود.

ارتباط با روستاهای جاده چالوس و کرج قطع شد

معاون مدیرکل مخابرات منطقه البرز از قطع خطوط ارتباطی ۱۰ روستای جاده کرج - چالوس در محدوده این استان خبر داد.

حمیدرضا رحیمی، معاون مدیرکل مخابرات منطقه البرز اظهار کرد: با توجه به وقوع سیل پنجشنبه گذشته در جاده کرج-چالوس، خطوط تلفن ثابت و همراه اول بیش از ۱۰ روستا محدوده تونل شماره ۲ تا ۶ کاملاً قطع شده است.

معاون مدیرکل مخابرات منطقه البرز بیان کرد: همچنین زیرساخت‌های فیبرنوری در این محدوده نیز آسیب جدی وارد شده است.

معاون مدیرکل مخابرات منطقه البرز تاکید کرد: اکنون اینترنت تلفن ثابت مشتریان در این روستاها متصل است.

معاون مدیرکل مخابرات منطقه البرز متذکر شد: بازسازی خطوط ارتباطی این منطقه نیازمند زیرساخت‌های خاص است و مسؤولان مخابرات این استان درصدد حل این مشکل هستند.

جاده چالوس ناپدید شد

معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری ویژه کرج با بیان اینکه وقوع سیلاب حدود ۲۰۰ متر از جاده کرج-چالوس را تخریب کامل کرده و هنوز دو تونل کاملا در گل و لای قرار دارد؛ گفت: جاده کرج - چالوس در محدوده استان البرز همچنان بسته است.

کاوه حدادپور، معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری ویژه کرج روز شنبه ۲۰ خرداد با اعلام این خبر گفت: این جاده که در اثر بروز سیلاب پنجشنبه شب (۱۸ خردادماه) بسته شده همچنان مسدود است و تنها تیم های امدادی می‌توانند در آن تردد داشته باشند.

معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری ویژه کرج بیان کرد: اکنون ۱۰ نقطه از جاده کرج – چالوس و پنج تونل از گل و لای توسط دستگاه های امدادی استان البرز پاکسازی شده است.

جاده چالوس

 

جاده چالوس

سرپرست فرمانداری ویژه کرج گفت: همچنین وقوع این سیلاب حدود ۲۰۰ متر از جاده را تخریب کامل کرده و هنوز دو تونل کاملا در گل و لای قرار دارد.

حدادپور گفت: نیروهای جهادی، امدادی و انتظامی با ایجاد یک راه فرعی در کوه مردم را هدایت کردند.

جاده چالوس

 

جاده چالوس

معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری ویژه کرج اضافه کرد: امداد رسانی به تعدادی از مردم که در کنار خودروهای مانده بودند تا شب گذشته (۱۹ خرداد) ادامه داشت و اکنون تمام مردمی که گرفتار در سیلاب جاده چالوس شده بودند، به شهر منتقل شده‌اند.

معاون استاندار البرز و سرپرست فرمانداری ویژه کرج در پایان گفت: درپی بارش های رگباری، وقوع سیل، ریزش سنگ و گل ولای پنجشنبه شب ( ۱۸ خرداد) در جاده کرج - چالوس بیش از ۱۲۰۰ نفر از خطر سیلاب نجات یافتند.

باران سنگ در جاده چالوس

همزمان با وقوع سیلاب و ریزش سنگ در بخش‌هایی از جاده چالوس، آدرس پهنه‌های خطرآفرین و مستعد ریزش در مسیر تهران- شمال منتشر شد.

یافته‌های یک مطالعه کارشناسی که پس از بروز ریزش و سیلاب در جاده چالوس ناشی از بارندگی پنج‌شنبه گذشته منتشر شد نشان‌دهنده وجود ۲۰۶ نقطه خطر در محور تهران-چالوس است. نتایج فنی یک خطرسنجی توسط تیم مطالعاتی به مدیریت دکتر علی بیت اللهی، عضو هیات علمی و رئیس بخش خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی، نشان می‌دهد، پراستفاده‌ترین و پرترددترین جاده شمال کشور در هر کیلومتر به طور متوسط در معرض ۳۳/ ۱ خطر قرار دارد. این در حالی است که بر اساس نتایج این مطالعه، ۹۴‌درصد از حوادث و پدیده‌های حادثه ساز و خطرناک این مسیر، ناشی از ریزش دیواره‌های جاده و سقوط سنگ و همچنین روان آب‌ها (سیلاب) هستند. این دو، عمده‌ترین مخاطراتی هستند که جاده چالوس را به طور بالقوه و به‌خصوص در ایام بارندگی، به مسیر بارش سنگ و سیل تبدیل کرده است. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد به دلیل مورفولوژی مسیر جاده چالوس، عملا این جاده فاقد مسیر‌های جایگزین است. مطالعات نشان می‌دهد در امتداد محور چالوس-کرج، ۳۲ دهنه پل وجود دارد که همگی فاقد مسیر جایگزین هستند که در صورت خرابی آنها، مسیر کاملا مسدود خواهد شد.

جاده چالوس

بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد جاده چالوس همچنین دارای ۱۳ زون پرخطر است. به این معنا که در هر یک کیلومتر از این ۱۳ زون، دست کم ۴ خطر، مسافران این جاده را تهدید می‌کند. علاوه بر ریزش سنگ و خطر روان آب‌ها (سیلاب)، این محور در مناطق مختلف و شناسایی‌شده مستعد لغزش و رانش زمین، گسل و مخاطرات ناشی از مداخله‌های انسانی است. در مجموع، ۲۷۶ پدیده خطرآفرین در این ۲۰۶ نقطه از جاده چالوس در کمین مسافران این جاده هستند.

خطرسنجی محور تهران- شمال، انجام شده از سوی این تیم تحقیقاتی نشان می‌دهد محور چالوس در جایگاه اول پرخطرترین مسیر‌های جاده‌ای شمال کشور (مازندران) قرار گرفته است. هر چند در دو محور دیگر یعنی محور هراز و فیروزکوه و به‌خصوص محور هراز، تراکم و تعداد نقاط خطر، کم نیست. در محور هراز نیز به ازای هر کیلومتر ۱/ ۱ نقطه پرخطر شناسایی شده است. اما تراکم نقاط پرخطر در محور چالوس بیش از محور هراز است.

وضعیت پرخطر در جاده چالوس، دو ریسک بزرگ را برای مسافران این جاده به وجود آورده است. نتایج مطالعه انجام شده در این زمینه نشان می‌دهد، علاوه بر وجود ۲۰۶ نقطه پرخطر در این جاده که در مجموع ۲۷۶ بحران در آن شناسایی شده است، یک تهدید بزرگ مربوط به شرایط پل‌ها در این جاده است. در محور چالوس، ۴۵‌درصد پل‌های مورد ارزیابی از آسیب پذیری بالا برخوردار هستند که آسیب‌های عمده آن‌ها شامل خردشدگی، نم زدگی و شوره زدگی ناشی از تراوش و نشت آب در اجزای سازه‌ای بوده است. با توجه به شرایط خاص این پل ها، پرتردد بودن محور چالوس و در دسترس نبودن مسیر جایگزین، انجام اقدامات فوری به منظور مقاوم سازی، بازسازی و رفع خطر در این مسیر‌ها بسیار مهم و ضروری است. در این مطالعه آمده است: اگر چه در این محور ۲۷۶ نقطه حادثه خیز در مجموع به ثبت رسیده است، اما برآورد می‌شود حتی مجموع پدیده‌های خطرآفرین در این مسیر، بیشتر از این تعداد باشد. این مورد بیانگر این است که در برخی نقاط ثبت شده، چند مخاطره با هم حضور دارند. بیشترین فراوانی نیز مربوط به پدیده و خطر «ریزش» است. نقاط مرتبط با ریزش، ۸۰‌درصد از کل مخاطرات موجود را دربرمی‌گیرد. پس از پدیده ریزش به ترتیب، فراوانی پدیده ها، به صورت روان آب معادل ۱۴ درصد، تلاقی گسل ۷ درصد، خطرات احتمالی مرتبط با عوامل انسانی ۶‌درصد و پدیده لغزش با فراوانی ۴‌درصد از کل هستند. فراوانی گسل‌ها نیز از این نظر مهم است که بر رویداد لغزش وریزش تاثیر گذاشته و بنابراین آگاهی از تعداد نقاطی که در نزدیکی گسل واقع شده است می‌تواند معنی دار باشد.

تیم کارشناسی انجام این مطالعه، محور چالوس را به دو بخش تقسیم کرده و آدرس مناطق مستعد خطر ریزش و بحران در این دو بخش را اعلام کرده اند. بخش اول مربوط به مسیر «کرج تا منطقه کندوان» و بخش دیگر مربوط به مسیر «کندوان تا چالوس» است. شش اولویت یا شش منطقه پرخطر در مسیر کرج تا کندوان که در این گزارش از آن به عنوان محور کندوان (استان البرز)، یاد شده است شناسایی و اعلام شده است.

در این گزارش آمده است: «بر اساس ارزیابی‌های دفتری و مشاهدات میدانی مفصل، اولویت بندی زون‌های پرخطر در قطعه استان البرز شریان جاده‌ای چالوس (محور کندوان) صورت گرفته است. بر این اساس اولویت اول (پرخطرترین نقطه این مسیر با اولویت مقاوم سازی و رفع خطر)، زون بیلقان-حدفاصل بیلقان و وینه است. اولویت دوم، زون خوزنکلا-محدوده قبل از سد امیرکبیر، اولویت سوم، زون سد امیرکبیر-حدفاصل تونل و نقطه ۱۱۴، اولویت چهارم، زون منطقه خوشبختی- حدفاصل وینه وخوشبختی، اولویت پنجم، زون منطقه پل خواب-حدفاصل پل خواب تا آسارا و اولویت ششم، زون محدوده سه راه دیزین است.

 

دومین بخش این محور، یعنی از «کندوان تا چالوس» در استان مازندران نیز ۷ نقطه پرخطر با اولویت مقاوم سازی دارد که در این مطالعه مورد تاکید قرار گرفته است. بر این اساس، زون پرخطر منطقه هزارچم به عنوان اولویت اول، زون پرخطر منطقه، ولی آباد به عنوان اولویت دوم، زون پرخطر منطقه مجلار و مکارود به عنوان اولویت سوم، زون پرخطرمنطقه دو آب به عنوان اولویت چهارم، زون پرخطر منطقه سیاه بیشه به عنوان اولویت پنجم، زون پرخطر منطقه تونل کندوان به عنوان اولویت ششم و زون پرخطر منطقه هریجان به عنوان اولویت هفتم معرفی شده است.

 

در این مطالعه تاکید شده است که ضرورت ویژه دارد با هدف کاهش ریسک مخاطرات در مسیر چالوس در دو حیطه به طور ویژه برنامه‌های کاهش ریسک عملیاتی شود. یک حیطه مربوط به «پل ها» است. همان گونه که گفته شده ۴۵‌درصد از پل‌های این مسیر آسیب پذیر بوده و مهم‌تر اینکه در اغلب آن‌ها راه جایگزین وجود ندارد. خرابی پل‌ها موجب انسداد کامل مسیر می‌شود که ضرورت دارد امر مقاوم سازی آن‌ها به طور جدی در دستور کار قرار بگیرد. همچنین «زون‌های پرخطر» شامل زون‌های با استعداد ریزش سنگ و حرکات دامنه‌ای باید به طور ویژه در برنامه‌های کاهش ریسک مورد توجه قرار بگیرد. در مواقع بارندگی‌های شدید احتمال خطر در این زون‌ها به شدت و به مراتب بیشتر می‌شود. هر چند انجام اقدامات کاهش ریسک در این مورد بسیار مشکل و پرهزینه است، اما با اولویت بندی و بر اساس میزان اعتبار تخصیص یافته، می‌توان ریسک را به طور قابل ملاحظه در این مناطق کاهش داد.

 

بررسی‌ها از وجود یک واقعیت تلخ در ارتباط با این مطالعه خبر می‌دهد. مبنی بر اینکه این مطالعه در سال ۹۸ یعنی ۴ سال قبل انجام شده است. یعنی دست کم از ۴ سال قبل وبه دنبال انجام این مطالعه، مناطق خطرآفرین و نقاط بحران زای محور چالوس، شناسایی شده است. سوال این است که آیا در این ۴ سال، اقدامی در جهت کاهش ریسک و از بین رفتن این مخاطرات صورت گرفته است؟

 

دکتر بیت اللهی، رئیس مرکز خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، مسکن وشهرسازی و سرتیم انجام این مطالعه در پاسخ به این پرسش به «دنیای‌اقتصاد» اعلام کرد: تا جایی که اطلاع دارم کار خاصی با هدف کاهش این مخاطرات تاکنون انجام نشده است. علاوه بر اینکه درگیری دولت در پروژه آزادراه-تهران شمال شاید یکی از دلایل این موضوع باشد دو علت مهم دیگر در این زمینه دخیل است.

 

علت اول، پرتردد بودن این جاده و نبود مسیر‌های جایگزین برای تردد در این محور است. به گفته بیت اللهی، کار مقاوم سازی یا بازسازی و نوسازی برخی از پل‌ها و تونل‌های این مسیر ممکن است ماه‌ها به طول بینجامد و با توجه به پرتردد بودن و نبود مسیر‌های جایگزین، مسدودسازی جاده برای مدت زمان طولانی یک بحران محسوب می‌شود.

 

دلیل دوم به نیاز مقاوم سازی و کاهش ریسک‌های گفته شده به منابع و بودجه‌های هنگفت مربوط است که به دلیل تنگنا‌های مالی فعلی دولت، این موضوع نیز بحران زاست. وی همچنین با بیان اینکه خطر ریزش‌های دامنه‌ای علاوه بر موضوع پل‌ها بسیار مهم و ضروری و نیازمند اقدام ویژه است، افزود: فنس‌های مهار ریزش سنگ، وارداتی است و خرید آن‌ها از خارج کشور نیازمند هزینه هنگفت است. در شرایطی که در این زمینه محدودیت‌های مالی وجود دارد. به همین علت است که طی چند سال گذشته تاکنون این مسیر با همین شکل و با همین مخاطرات روبه‌روست و مشاهده می‌شود در زمان بارش‌هایی مشابه بارش روز پنج‌شنبه گذشته، به شکل موقت و چند روزه مسدود می‌شود و گاه منجر به بروز خسارت‌های مالی و حتی جانی به شهروندان و مسافران این جاده می‌شود. وی تاکید کرد: باید کار ریشه‌ای و بنیادین برای مهار خطر در این محور انجام شود.

 

سه بودجه بالقوه مهار سنگ‌باران جاده چالوس

 

بررسی‌ها نشان می‌دهد دست کم سه بودجه بالقوه برای مهار سنگ باران و سیلاب در محور چالوس در دسترس است. در حالی که اختصاص بودجه و اعتبار ویژه برای پرترددترین محور دسترسی به شمال کشور از ضرورت‌های مهم است، اما در همین شرایط فعلی وبدون این اعتبار ویژه نیز می‌توان از سه منبع، برای مهار ریسک و خطر در این محور استفاده کرد. در وهله اول و در صورتی که سازمان‌های متولی ساخت ونگهداری مسیر‌های جاده ای، به دور از اقدامات جزیره‌ای به فکر مهار و کاهش ریسک در این محور باشند می‌توان از ظرف بودجه ساخت آزادراه تهران- شمال برای تامین بخشی از هزینه مهار ریسک در این مسیر استفاده کرد. اگر چه هم اکنون آزادراه تهران- شمال هم با مشکل منابع مالی مواجه است، اما می‌توان با اولویت حفظ جان مسافران در محور چالوس از بخشی از بودجه فعلی ساخت آزادراه به نفع کاهش خطر در جاده چالوس استفاده کرد.

 

مسیر دوم، بهره‌مندی از بخشی از منابع و اعتباری است که هم اکنون برای تعریض بخش‌های پایانی جاده چالوس استفاده می‌شود. از سال‌های گذشته تاکنون بخش‌هایی از جاده چالوس در مسیر‌های قبل و بعد از مرزن آباد، در حال تعریض است. این اقدام نیز اگرچه با توجه به حجم تردد در این مسیر ضروری است، اما در شرایطی که به دلیل کمبود یا نبود منابع، جان مسافران در معرض خطر قرار دارد می‌توان بخشی از اعتبار این تعریض جاده‌ای را صرف مقاوم سازی نقاط حادثه خیز جاده چالوس کرد.

 

دریافت عوارض تردد از مسافران با هدف استفاده از منابع حاصل از آن برای مقاوم سازی جاده چالوس نیز می‌تواند یکی از این راهکار‌ها باشد. البته بهتر است این عوارض به شکل تصاعدی و از افرادی دریافت شود که در این مسیر پرتردد هستند و بیشترین استفاده را دارند.

 

آسیب جدی به جاده چالوس

 

رانش زمین منجر به خسارت زیادی به محور کرج - چالوس شده است.

 

 

تصویری وحشتناک از جاده چالوس 

 

تصویری از وضعیت وحشتناک جاده چالوس پس از باران سیل‌آسای اخیر در فضای مجازی پربازدید شده است.

 

جاده چالوس

 

آخرین وضعیت جاده چالوس

 

رئیس پلیس راه راهور فراجا اعلام کرد که جاده چالوس همچنان مسدود است.

 

سردار حسن مومنی، رئیس پلیس راه راهور فراجا درباره آخرین وضعیت جاده چالوس که درپی بارندگی‌های اخیر مسدود شده بود، گفت: محور کرج -چالوس به دلیل ریزش کوه در محدوده هریجان مسدود شده و انسداد این محور همچنان ادامه دارد. به تبع آن آزادراه تهران - شمال نیز مسدود بوده و ترددی در آن انجام نمی‌شود.

 

رئیس پلیس راه راهور فراجا  با بیان اینکه ماموران پلیس راه و عوامل راهداری در حال تلاش برای ایمن‌سازی و بازگشایی جاده چالوس هستند، گفت: امکان تردد در جاده چالوس تا فردا ۲۱ خردادماه مقدور نیست و البته ممکن است در صورت نیاز زمان این انسداد افزایش نیز پیدا کند، چرا که اولویت نخست ما ایمنی کامل این جاده و در واقع ایمنی مسافران است. 

 

رئیس پلیس راه کشور درباره محورهای جایگزین برای تردد نیز گفت:  در زمان انسداد محور چالوس، رانندگان و مسافران می‌توانند از محورهای هراز و فیروزکوه و همچنین آزادراه قزوین - رشت به عنوان محورهای جایگزین برای سفر به شمال یا بازگشت از آن استفاده کنند.

 

خودروی مدفون‌شده زیر خاک در جاده چالوس

 

نیروهایامدادی از شب گذشته در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان جاده چالوس و آزادسازی خودروهای گرفتارشده هستند.

 

نیروهای امدادی از شب گذشته در حال کمک‌رسانی به سیل‌زدگان جاده چالوس و آزادسازی خودروهای گرفتارشده هستند. پس از بارندگی شدید شب گذشته در جاده چالوس، بخش‌های متعددی از این جاده با ریزش سنگین کوه و جاری شدن سیل مواجه شد.

 

بخش‌هایی از جاده چالوس با آسیب شدید و حتی فرونشست روبه‌رو شده است و از امروز تیم‌های مختلفی از سپاه استان البرز برای کمک به نیروهای امدادی در بازگشایی این جاده و کمک به مردم در جاده چالوس مستقر شده‌اند.

 

 

حجم ویدیو: 7.27M | مدت زمان : 00:01:05

دیگر رسانه ها

کدخبر: 91357

سایر رسانه ها

    • قاسمی

      کاش این سرزمین این کشور مدیرانی و مهندسانی همچون ژاپنی داشت .. کار بلد مسئول و قدر دان طبیعت.قبل از اتفاقاتی که میشود جلوگیری کرد از خسارت دست به کار میشوند ..درست کار میکنن ..اگه خطا کنن استعفای خود رو تقدیم میکنن

    ارسال نظر