راز خودکشی دردناک و دسته‌جمعی اعضای یک خانواده در مشهد

راز خودکشی دسته‌جمعی اعضای یک خانواده در مشهد افشا شد.

راز خودکشی دردناک و دسته‌جمعی اعضای یک خانواده در مشهد

پس از خودکشی یک پسر جوان که سه روز قبل در مشهد رخ داد، ۵ عضو دیگر خانواده وی نیز اقدام به خودکشی کردند.

 روز «شنبه اول اسفندماه ۱۴۰۱» یکی از تلخ‌ترین و دردناک‌ترین پرونده‌های حوادث کشور در منطقه ایثارگران مشهد رقم خورد و در کمتر از ۴۸ ساعت، چهار عضو یک خانواده جان باختند و دو کودک این خانواده شش‌نفره نیز به علت مسمومیت دارویی به مراکز درمانی منتقل شدند، ماجرایی مشکوک که پای افراد دیگری را هم به این پرونده گشود.

ماجرای آغازین این حادثه به دو روز قبل بازمی‌گردد، جایی که میلاد، پسر بزرگ یک خانواده دست به خودکشی می‌زند و جان خود را از دست می‌دهد. مرگ پسر بیست‌و‌هشت ساله، مادر و خواهرانش را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و هنوز انگیزه او از مرگ خودخواسته مشخص نشده بود که حادثه تلخ‌تری رقم می‌خورد.

روز شنبه پسرخاله متوفیان از تهران به مشهد می‌آید تا در مراسم تدفین و ترحیم میلاد شرکت کند، اما هر چه به تلفن‌همراه خانواده خاله‌اش زنگ می‌زند، هیچ‌کدام جواب نمی‌دهند. او نگران از سرنوشت خانواده خاله به خانه آن‌ها می‌رود، اما هر چه در می‌زند کسی پاسخ نمی‌دهد و در را باز نمی‌کند. او هر طور بوده وارد خانه می‌شود که ناگهان با پیکر پنج عضو دیگر خانواده که در هال روی زمین افتاده بودند روبه‌رو می‌شود. گمان می‌کند که این افراد خواب هستند، اما پس از صدا زدنشان که هیچ واکنشی به همراه نداشته است، متوجه می‌شود مشکلی برای اعضای این خانواده رخ داده است و آن‌ها در آستانه مرگ هستند.

با اعلام موضوع به پلیس و نیرو‌های امدادی، تکنیسین‌های اورژانس در محل حاضر می‌شوند. در معاینات اولیه مشخص می‌شود که مادر و دو دختر جوان حدود سی و سی‌و‌دو ساله به دلایل نامعلوم جان باخته‌اند و دو فرزند کم‌سن و سال‌تر نیز دچار مسمومیت شده‌اند و وضعیت خوبی ندارند که بلافاصله به بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد منتقل می‌شوند.

با حضور پلیس و کشف سه جسد در این خانه با توجه به مشکوک بودن حادثه، موضوع به مقام قضایی اطلاع‌رسانی می‌شود و پلیس ضمن دور کردن سایر همسایه‌های کنجکاو از محل، صحنه را بدون تغییر حفظ می‌کند.

با حضور بازپرس جنایی در محل، تحقیقات درباره ابهامات موجود در این پرونده آغاز می‌شود. وجود بسته‌های خالی قرص نشان می‌دهد که این افراد اقدام به مصرف قرص کرده‌اند.

در جست‌و‌جوی درون خانه متوفیان، دست‌نوشته‌ای کشف می‌شود که روی صفحه تلویزیون چسبیده و در آن بیان شده بود که به دلیل مسائل غیراخلاقی، به صورت دسته‌جمعی اقدام به مصرف قرص کرده‌اند و در ادامه فرد مزاحمی که با عملکرد خود موجب شده بود تا این افراد اشتباه‌ترین تصمیم زندگی‌شان را بگیرند نیز معرفی شده بود.

با انتقال پیکر متوفیان به سازمان پزشکی قانونی به منظور مشخص شدن علت اصلی مرگ، تحقیقات جنایی درباره روشن شدن دیگر ابهامات این پرونده و همچنین انگیزه این افراد آغاز شده است.منبع: شهرآرا

جزئیات جدید از خودکشی خانوادگی در مشهد/ حال تنها باقی مانده خانواده وخیم شد + عکس

دختر۱۸ ساله ای که در پی خودکشی دسته جمعی اعضای خانواده اش هنوز علایم حیاتی داشت و توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان منتقل شده بود در حالی عصر روز گذشته جان سپرد که برادر دیگر وی نیز به کما رفته است و اوضاع وخیمی دارد.

 دوشنبه گذشته بود که نیروهای کلانتری خواجه ربیع، ماجرای تکان دهنده خودکشی گروهی اعضای یک خانواده را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد گزارش دادند. حساسیت این خبر، بی درنگ قاضی دکتر صادق صفری را به خیابان شهید سلامی کشاند و بدین ترتیب تحقیقات قضایی درباره این حادثه هولناک در حالی آغاز شد که اجساد مادر و دو تن از دختران جوانش روی رختخواب های پهن شده در کف پذیرایی قرار داشتند. بررسی های اولیه حاکی از آن بود که یکی از پسران جوان این خانواده دو روز قبل خودکشی کرده و جان باخته است.

در همین حال مشخص شد دختر ۱۸ ساله و پسر ۲۲ ساله دیگر خانواده که هنوز علایم حیاتی داشتند توسط اورژانس به بیمارستان منتقل شده و به کما رفته اند اما ۴ عضو این خانواده قربانی خودکشی گروهی شده و جان خود را از دست داده اند. ادامه تحقیقات براساس دست نوشته ای که به تلویزیون منزل چسبانده شده بود، نشان داد که اعضای این خانواده با انگیزه ادعای ایجاد مزاحمت ناموسی توسط پرایدسوار جوانی به نام «ب» و بعد از خودکشی پسر جوان خانواده، تصمیم به خودکشی گروهی گرفته اند.

تصویر گوشی های اعضای خانواده خودکشی گروهی در مشهد

با انتقال اجساد «مریم- ع» (مادر «رویا- ه» (دختر متولد ۷۹) و مژگان – ه (دختر متولد ۷۶) به پزشکی قانونی، بررسی های قضایی توسط قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در حالی ادامه یافت که انتظار می رفت پسر و دختری که علایم حیاتی داشتند از کما خارج شوند و راز خودکشی گروهی را فاش کنند اما متاسفانه عصر روز شنبه دختر ۱۸ ساله که زهرا نام داشت نیز در مرکز درمانی جان سپرد و تنها بازمانده این اقدام هولناک هم در کما به سر می برد و وضعیت بسیار وخیمی داردو بدین ترتیب پرونده مرگ مرموز اعضای این خانواده پیچیده تر شده است.

سرنخ جدید در پرونده خودکشی خانوادگی در مشهد

رکنا نوشت : با اعترافات جوان پرایدسوار و اسناد و مدارکی که در تحقیقات گسترده قضایی به دست آمد، زوایای جدیدی از ماجرای تکان دهنده خودکشی گروهی اعضای یک خانواده در مشهد فاش شد.

 ساعت ۱۱ صبح اول اسفند بود که خبر خودکشی گروهی اعضای یک خانواده در مشهد، قاضی ویژه قتل عمد را به خیابان شهید سلامی کشاند.

بررسی‌های مقدماتی قاضی دکتر صادق صفری نشان داد که امدادگران اورژانس پسر و دختر جوانی را که هنوز علایم حیاتی داشتند در حالی به بیمارستان شهید هاشمی نژاد انتقال داده‌اند که اجساد ۳ عضو دیگر این خانواده (مادر و ۲ دختر جوان) روی رختخواب‌های پهن شده در کف پذیرایی قرار داشت و تعداد زیادی بسته‌های خالی از قرص در کنار اجساد قربانیان این حادثه وحشتناک خودنمایی می‌کرد.

لحظاتی بعد ۲ برگ دست نوشته وصیت گونه نیز کشف شد که روی تلویزیون منزل چسبانده بودند.

در متن این دست نوشته آمده بود: «میلاد- ه» درتاریخ ۱۱.۲۹ به علت تهمت ناموسی و مزاحمت‌های پی در پی که «بهروز- ح» برای خانواده درست کرده بود، دست به خودکشی زد و بقیه خانواده هم خودکشی می‌کنند!

باعث و بانی مرگ خانواده «بهروز» است و می‌توانید برای اثبات این ادعا، گوشی تلفن «میلاد» را بررسی کنید.

در چند ماه اخیر مزاحمت‌های زیادی برای خانواده درست کرده بود که تهمت ناموسی زد و میلاد هم خودکشی کرد.

ما هم که طاقت نیاوردیم نزد او می‌رویم اما باعث مرگ ما را پیدا کنید. او با خودروهای مختلف پراید برایمان ایجاد مزاحمت می‌کرد و میلاد هم در بیمارستان هاشمی نژاد است.

همچنین در ادامه این دست نوشته از پدر خانواده و دیگر نزدیکان و بستگان درخواست شده بود تا آن‌ها را حلال کنند.

در حالی که صحنه کشف اجساد، حکایت از خودکشی گروهی داشت اما فرضیه وقوع جنایت نیز از نظر قاضی ویژه قتل عمد دور نماند و ابعاد دیگر این ماجرا هم زیر ذره بین تحقیقات قضایی قرار گرفت.

ادامه بررسی‌ها بر خودکشی بر اثر مسمومیت دارویی، مهر تایید می‌زد اما حضور نداشتن پدر خانواده در لحظه مرگ همسر و فرزندانش به گره کور این پرونده جنایی تبدیل شد تا این که تحقیقات نشان داد:

پدر خانواده از مدت‌ها قبل از همسرش جدا شده و سپس به خاطر فرزندان‌شان دوباره با هم ازدواج کردند اما باز هم ناسازگاری‌های اخلاقی و رفتاری موجب شد تا مرد مذکور زندگی دیگری برای خودش فراهم و جدا از خانواده‌اش در منطقه دیگری از شهر زندگی کند ولی هنوز از خودکشی همسر و فرزندانش اطلاعی نداشت.

در همین حال کنکاش‌های قضایی درباره جوان ۲۸ساله (فرزند بزرگ خانواده) که بیست و نهم بهمن خودکشی کرده بود نیز وارد مرحله جدیدی شد.

آن چه از متن دست نوشته به جا مانده از اعضای این خانواده استنباط می‌شد این بود که «میلاد» به دلیل تهمت ناموسی که بهروز به او زده بود دست به خودکشی زده است، اما راز این ماجرای تکان دهنده همچنان در سینه فرد مرموزی به نام «بهروز» بود.

راز پسرخاله در صحنه کشف اجساد

پیگیری سرنخ‌های این حادثه تلخ، به جوانی رسید که اولین بار با اجساد قربانیان روبه رو شده بود ولی آن جوان ساکن تهران چگونه به مشهد رسید؟

«مصطفی – ذ» که مورد پرسش قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد قرار گرفته بود در این باره گفت:

من در تهران ساکن هستم و در آن جا زندگی می‌کنم اما قصد داشتم با دختر خاله‌ام (رویا) نامزد شوم به همین دلیل به صورت تلفنی ارتباط داشتیم و به یکدیگر زنگ می‌زدیم ولی از دو روز قبل به طور مشکوکی تلفن همه اعضای خانواده خاله‌ام قطع شد، حتی رویا هم پاسخ تلفن مرا نمی‌داد.

خیلی نگران شدم تا این که بالاخره ایمان (جوانی که زنده ماند) گوشی خودش را روشن کرد و به من پیام داد که «میلاد» خودکشی کرده است!

بلافاصله پسردایی‌ام را فرستادم تا خبری بگیرد ولی او گفت: کسی در خانه را باز نمی‌کند.

شب هنگام موفق شدم با رویا تلفنی تماس بگیرم ولی او حال مساعدی نداشت و نمی‌توانست حرف بزند به همین دلیل سراسیمه به همراه برادرم از تهران به مشهد آمدم و حدود ساعت ۹:۳۰ صبح بود که در منزل خاله‌ام را باز کردیم و با اجساد روبه رو شدیم.

«مرتضی» (برادر مصطفی) نیز گفت: مدتی قبل فردی به من پیام می‌داد که «من از این‌ها پول می‌خواهم!» …

یکی از همسایگان قربانیان این ماجرا هم به مقام قضایی گفت: حدود ساعت ۲ بامداد بود که صدای «ایمان» را شنیدم که با فردی در آن سوی خط با صدای بلند مشاجره می‌کرد که فهمیدم موضوع ناموسی است، با این حال چند وقت قبل هم یک جوان پرایدسوار با زدن سنگ ریزه به شیشه منزل آن‌ها برایشان ایجاد مزاحمت می‌کرد.

مرگ تلخ دختر ۱۸ساله

با انجام تحقیقات گسترده میدانی در محل وقوع این حادثه دردناک، بلافاصله قاضی صفری دستور شناسایی و بازداشت بهروز (مرد مرموز) را صادر کرد و بدین ترتیب تحقیقات در حالی برای کشف زوایای پنهان این ماجرا ادامه یافت که دختر ۱۸ساله نیز بر اثر شدت عوارض ناشی از مسمومیت دارویی در مرکز درمانی جان سپرد و این گونه قربانیان این ماجرا به ۵ نفر رسید، اما هنوز «ایمان» نفس می‌کشید و تحت درمان قرار داشت.

اعترافات مرد مرموز

پس از انتشار اخبار مربوط به خودکشی گروهی اعضای یک خانواده در مشهد، بالاخره «بهروز» ناچار شد خود را تسلیم قانون کند.

او که در شعبه ۲۰۸ ویژه پرونده‌های جنایی مقابل قاضی دکتر صادق صفری ایستاده بود، درباره اتهامات مطرح شده در پرونده و در پی اعلام شکایت پدر خانواده قربانیان گفت:

از حدود یک سال قبل با یکی از دختران این خانواده ارتباط داشتم و چون می‌خواستم با او ازدواج کنم هر آن چه از من می‌خواست فراهم می‌کردم به همین دلیل هم ده‌ها میلیون تومان در مدتی که با هم در ارتباط بودیم هزینه کردم.

ولی از مدتی قبل او ارتباط خودش را با من قطع کرد و دیگر قصد ازدواج با مرا نداشت.

من هم که اوضاع را این گونه دیدم و فهمیدم سرم کلاه رفته است و تنها پول‌هایم را هزینه کرده‌ام به آن‌ها پیام می‌دادم که مبالغ مذکور را به من بازگردانند.

ولی آن‌ها به خواسته‌ام بی‌توجهی می‌کردند و من هم به ناچار با خودرو به در منزل آن‌ها می‌رفتم تا طلبم را بگیرم.

انگیزه خودکشی گروهی چه بود؟

«بهروز» در ادامه اعترافاتش راز دیگری را فاش کرد که انگیزه این خودکشی گروهی را رقم زد.

او گفت: از حدود دو، سه هفته قبل از این ماجرا خواهرم در تربت حیدریه مورد تعرض گروهی قرار گرفت و چند نفر به او تعرض کردند که پرونده‌ای هم در این باره با شکایت خواهرم تشکیل شد و مورد بررسی قرار گرفت.

اگر چه بهروز در این باره توضیحات بیشتری نداد اما در ادامه تحقیقات قضایی یکی از دوستان میلاد (مرحوم) رازمگوی این پرونده را فاش کرد.

او گفت: وقتی بهروز از «میلاد» (پسر بزرگ خانواده) خواسته بود تا پول‌هایی را که برای خواهرش هزینه کرده، بپردازد او ناگهان ماجرای تعرض به خواهر بهروز را پیش کشید که نمی‌تواند خواهرش را از روابط غیراخلاقی بازدارد!

چرا که موضوع تعرض به خواهر بهروز در تربت حیدریه پیچیده بود و «میلاد» هم از آن خبر داشت.

دوست «میلاد» در ادامه اظهاراتش گفت: مطرح شدن این موضوع بهروز را به شدت عصبانی کرد و او هم حرف‌های نامربوطی را در باره خواهران «میلاد» بر زبان راند.

بهروز که حدود یک سال با خواهر «میلاد» ارتباط داشت به برخی مسائل غیراخلاقی و ناموسی اشاره کرد که شنیدن آن‌ها برای «میلاد» بسیار سخت و زجرآور بود.

به همین دلیل هم «میلاد» از شدت خشم و ناراحتی‌های روحی دست به خودکشی زد و…

با افشای زوایای جدید از این حادثه دردناک، «بهروز» با صدور قرار قانونی از سوی قاضی ویژه قتل عمد روانه زندان شد و سپس با سپردن وثیقه ۳ میلیارد تومانی به دادسرا تا زمان رسیدگی به این پرونده از زندان بیرون آمد.

از سوی دیگر نیز «ایمان»، تنها بازمانده این خانواده که در اغما به سر می‌برد، هوشیاری خود را بازیافت و پس از تکمیل اقدامات درمانی از بیمارستان مرخص شد.

ولی هنوز درحالی تحت درمان قرار دارد که ابعاد دیگر این ماجرای وحشتناک در سینه او نهفته است و تحقیقات بیشتر از سوی قاضی دکتر صادق صفری همچنان برای روشن شدن همه زوایای این پرونده جنایی ادامه دارد.

در عین حال مقام قضایی دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری مرد مرموزی صادر کرد که در دست نوشته اعضای این خانواده از وی نام برده شده است، درخور یادآوری است، اعضای خانواده رمز گوشی های تلفن خود را برای اثبات ادعاهایشان نوشته و آن ها را در کنار هم گذاشته بودند در همین حال وجود تعدادی بسته های خالی قرص حکایت از آن دارد که اعضای خانواده با مصرف تعداد زیادی قرص خودکشی کرده اند.

دیگر رسانه ها

  • ناشناس

    امان از ضعف عقل و ایمان

ارسال نظر