اتفاق باورنکردنی در پرواز تهران خرم‌آباد | خلبان مسافران را به دلیل سنگینی هواپیما پیاده کرد!

یکی از مسافران این پرواز می‌گوید: پس از دو ساعت معطلی در داخل هواپیما و گلایه از بابت تأخیر پیش‌آمده، مهمانداران اعلام کردند که به گفته خلبان، وزن هواپیما سنگین‌تر از حد مجاز است.

اتفاق باورنکردنی در پرواز تهران خرم‌آباد | خلبان مسافران را به دلیل سنگینی هواپیما پیاده کرد!

صبح امروز در پرواز تهران به خرم‌آباد اتفاقی نادر افتاده و خلبان برای داشتن پروازی ایمن، اقدام به پیاده کردن دو مسافر کرده است.

صبح امروز قرار بود پروازی در ساعت ۶ و ۳۵ دقیقه فرودگاه مهرآباد را به مقصد خرم‌آباد ترک کند که این پرواز حدود ۲ ساعت تأخیر داشت.

یکی از مسافران این پرواز اعلام کرد: پس از ورود به سالن فرودگاه متوجه شدم که به تعدادی از مسافران کارت پرواز داده نشد.

او افزود: پس از نشستن داخل هواپیما مشخص شد حدود ۱۶ صندلی داخل هواپیما خالی از مسافر است که همین امر تعجب ما را بیشتر کرد که اگر صندلی خالی وجود داشته است چرا به برخی از مسافران کارت پرواز داده نشد.

این فرد گفت: پس از دو ساعت معطلی در داخل هواپیما و گلایه از بابت تأخیر پیش آمده مهمانداران اعلام کردند که به گفته خلبان وزن هواپیما سنگین‌تر از حد مجاز است.

وی ادامه داد: مهمانداران مدعی شدند وزن هواپیما ۱۵۰ کیلوگرم بیشتر از وزنی است که پرواز بتواند در ایمنی کامل و در شرایط آب و هوایی خرم آباد بر زمین بنشیند.

این مسافر گفت: مهمانداران از مسافرین درخواست کردند تا دو نفر به طور داوطلبانه از هواپیما خارج شوند تا پرواز بتواند با وزن مناسب انجام شده و بدون هیچ مشکلی در فرودگاه خرم آباد بر زمین بنشیند.

این فرد گفت: من که قصد انجام یک مسافرت کاری داشتم به همراه فرد دیگری از پرواز پیاده شدیم و پس از آن پرواز انجام شده و هواپیما فرودگاه مهرآباد را ترک کرد.

وی ادامه داد: سوال من از مسئولان این است که چگونه با توجه به هشدارهای هواشناسی موجود اقدام به فروش بلیت پرواز می‌کنند و از سوی دیگر آیا نمی‌توانستند به جای خارج کردن دو مسافر بار سایر مسافران را خالی کرده و با پرواز دیگری به دستشان برسانند.

این مسافر گفت: سوال دیگر این است که چرا با توجه به شرایط آب و هوایی موجود از هواپیماهای کوچک در این مسیر استفاده می‌شود که افزایش وزن ۱۵۰ کیلو گرمی برای مسافران ایجاد مشکل کند؟

توضیحات  هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران

مدیرکل روابط عمومی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران درباره تاخیر پرواز تهران ـ خرم‌آباد و پیاده کردن ۲ مسافر این پرواز با دستور خلبان توضیحاتی را ارائه کرد.

حسام قربانعلی در گفت‌وگو با تسنیم درباره تاخیر و پیاده کردن ۲ مسافر پرواز تهران ـ خرم‌آباد اظهار کرد: هواپیماهای ای‌تی‌آر محدودیت های پروازی دارد. متأسفانه در زمان فروش بلیط آگاهی لازم نسبت به این مسئله وجود ندارد و پرواز این هواپیما به شرایط آب و هوایی فرودگاه مقصد بستگی دارد.

وی ادامه داد: در فرودگاه مقصد (خرم آباد) حدود ۱۱ نات باد موافق باشیم که برای نشستن هواپیما شرایط نا ایمنی را ایجاد کرده بود.

قربانعلی افزود: با توجه به این مسئله، خلبان با محاسبه شرایط ایمنی در چارچوب های ایمنی و با توجه به شرایط جوی در آن لحظه، مجبور بوده محدودیت وزنی ( پیاده کردن ۲ مسافر) را اعمال کند. 

وی بیان کرد: از سوی دیگر شاید گفته شود برای فرود هواپیما جهت باند را عوض می کردید؛ در این رابطه نیز با توجه به این که فرودگاه خرم آباد در منطقه کوهستانی قرار دارد و در نظر گرفتن محدودیت شیب تقریب در صورت از دست رفتن یکی از موتورهای هواپیما، باید این  کاهش وزنی را اعمال می کردیم.

مدیرکل روابط عمومی ایران ایر با عذرخواهی از مسافران بابت تاخیر به وجود آمده برای پرواز تهران ـ خرم آباد گفت: از ۲ عزیزی که مجبور شدند از هواپیما پیاده شوند ضمن تشکر از همراهی، عذرخواهی می کنیم.

قربانعلی با بیان اینکه هزینه پرداخت شده بلیت این ۲ مسافر عودت داده می شود، افزود: برای دلجویی از این مسافران در چارچوب تعاملاتی که داریم، اقدام می شود. در آن کادر بندی حفظ حقوق مسافر و تکریم آنها، اقداماتی از سوی خدمات فرودگاهی و بار ترافیکی انجام خواهد شد.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر