خبر فوری:

سیل در افغانستان هم جان گرفت | ۱۵۰۰ خانه ویران شدند + عکس

در ادامه وقوع حوادث طبیعی در افغانستان براثر جاری شدن سیل در قندهار در جنوب افغانستان 4 نفر جان باخته و خسارت مالی بسیاری به ساکنان این منطقه وارد شده است.

 منابع محلی در ولایت قندهار اعلام کردند که بر اثر جاری‌شدن سیل در شهرستان اسپین بولدک این ولایت، ۴ نفر جان باخته است. سیل همچنین خسارت هنگفت مالی به مردم این منطقه وارد کرده است.

براساس این گزارش در پی جاری شدن سیل در شهرستان اسپین بولدک ۱۵۰۰ خانه ویران شده و نزدیک به ۸۰۰ راس دام نیز در این منطقه تلف شده است. 

زلزله افغانستان.jpg۲

وزارت رسیدگی به حوادث طبیعی دولت موقت طالبان آخرین آمار تلفات سیل اخیر در افغانستان را اعلام کرده و گفته است که  در سیل اخیر در 10 ولایت افغانستان 20 نفر کشته و تعدادی نیز مصدوم شدند. 

این در شرایطی است که مولوی محمدنسیم حقانی، سخنگوی وزارت حوادث طبیعی دولت موقت طالبان گفته بود که براثر سیل 13 نفر براثر بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مناطق مختلف افغانستان جان باخته و 20 نفر دیگر مصدوم شدند. 

زلزله در افغانستان

افغانستان طی چند هفته اخیر شاهد وقوع حوادث طبیعی از جمله سیل و زلزله بوده و بارش باران و برف شدید بوده است.

بر اساس اعلام مقامات حکومت سرپرست افغانستان در نتیجه سیل‌های و زلزله ویرانگر اخیر در این کشور 1900 تن جان باخته، 2000 هزار نفر زخمی شده و هزاران راس دام و خانه مسکونی نیز تخریب شده است.

 

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

ارسال نظر