خبر فوری:

شناسایی ۲۳ پیکر در سیل امامزاده داوود | عملیات جستجو همچنان ادامه دارد

شهریاری گفت: تاکنون اجساد ۲۳ نفر از طریق آزمایش DNA شناسایی شده است.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران گفت: تا این لحظه، اجساد ۲۳ نفر از افرادی که اعلام مفقودی را ثبت کرده‌اند از طریق آزمایش DNA شناسایی شده که تعدادی از اجساد تحویل خانواده‌هایشان شده و مابقی نیز در حال تحویل است.

وی افزود: بر پایه اعلام گزارش مفقودی خانواده‌ها در خصوص سیل کن، هنوز اجساد ۲ نفر  کشف نشده و تلاش‌های شبانه روزی برای شناسایی و کشف این ۲ جسد همچنان در پایین دست امامزاده داوود در رودخانه سولقان در جریان است.

محمد شهریاری در واکنش به انتشار برخی اخبار مبنی بر بیشتر بودن آمار تعداد کشته شده‌های سیل کن و اینکه عنوان شد برخی از کشته شدگان این حادثه از اتباع خارجی هستند و مسئولان پیگیر شناسایی این افراد نیستند، گفت: پس از اعلام رسمی و گزارش اداره آگاهی برای ۲۵ نفر اعلام مفقودی به ثبت رسیده است که تاکنون تعداد این آمار اعلام مفقودی از سوی خانواده‌ها افزایشی نداشته است و آمار‌های برخی رسانه‌ها در مورد عدد بالای کشته‌ها و مفقودی‌های حادثه اصلا درست نیست.

وی گفت: در حادثه سیل کن هیچ جسد مکشوفه‌ای وجود ندارد که هویت آن احراز نشده باشد، لذا هویت تمام اجساد کشف شده شناسایی شده و تحویل خانواده‌ها شده است یا تشریفات قانونی برای تحویل آن‌ها در حال انجام است.

شهریاری با بیان اینکه چند نفر از اجساد شناسایی شده متعلق به اتباع کشور افغانستان است، گفت: پیکر این ۵ نفر با اعلام خانواده‌هایشان شناسایی و از طریق آزمایش دی ان‌ای به آن‌ها تحویل داده شده است.

وی افزود: فردی در مصاحبه با یکی از روزنامه‌های کشور مدعی شده بود که جسد یکی از اعضای خانواده‌اش تاکنون کشف و شناسایی نشده است که با پیگیری‌های لازم این فرد صبح امروز با مراجعه به سازمان پزشکی قانونی تهران پس از انجام آزمایش دی ان‌ای جسد عضو خانواده‌اش به نام محمد پیشدادی فرزند محمد علی را شناسایی و تحویل گرفت.

سرپرست دادسرای جنایی استان تهران با بیان اینکه هویت تمام اجساد ۲۳ نفر احراز شده است، تصریح کرد: برخی از اجساد تحویل خانواده‌هایشان شده و مابقی نیز در حال انجام فرایند تحویل به خانواده متوفیان است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیگر رسانه ها

ارسال نظر