خبر فوری:

سمنان در وضعیت خطر قرار گرفت

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، هشدار زرد هواشناسی استان از امروز تا جمعه چهاردهم مرداد ماه است.

ایرج مصطفوی، مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی، هشدار زرد هواشناسی استان از امروز تا جمعه چهاردهم مرداد ماه است.

به گزارش عرشه آنلاین، وی افزود که اختلال در تردد در محورهای استان سمنان به دلیل بارش باران، باد شدید،رگبار، رعد و برق، کاهش دید به دلیل وزش باد و مه‌آلودگی، احتمال جاری شدن رواناب و سیلابی شدن مسیل‌ها و احتمال ناشی از خسارت باد، مهمترین مخاطرات شرایط نامساعد جوی از سوی هواشناسی استان سمنان اعلام است.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان زمان پایان اثرات این سامانه ناپایدار جوی را اواخر وقت روز جمعه چهاردهم مرداد عنوان و تاکید کرد: احتیاط در تردد محورهای مواصلاتی استان، پرهیز از کوهنوردی و صعود به ارتفاعات، پرهیز از چرای دام در ارتفاعات، خودداری از تردد و توقف در زیر درختان خشک و کهنسال و ساختمان‌های در حال ساخت و استحکام سازه‌های موقت و تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها به دلیل باد شدید و تمهیدات لازم جهت پیشگیری از خسارت باد، بارش باران مهمترین توصیه ها در این مدت است.

وی ادامه داد: امروز و فردا برای شهر سمنان هوای ابری و نیمه ابری در بعضی ساعت همراه با وزش باد شدید و بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت آینده خنک‌ترین منطقه استان در این مدت رضوان در شهرستان میامی با دمای ۱۶ درجه سانتی‌گراد و شهمیرزاد با دمای ۲۰ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان سمنان گفت: امروز کمینه دمای هوای شهر سمنان ۲۵و بیشینه ۳۵ درجه سانتی‌گراد است.

منبع: ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر