کلاهبرداری از ۳۰۰ مشتری پمپ بنزین در شمال تهران

پلیس فتای پایتخت از شناسایی و انهدام یکی از بزرگترین باندهای کلاهبرداران اسکیمر با بیش از ۲۰۰ نفر شاکی خبر داد و بیان داشت: متهمان کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان پایتخت را کپی کرده و قصد برداشت از حساب‌ها را داشتند که در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند.

کلاهبرداری از ۳۰۰ مشتری پمپ بنزین در شمال تهران

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری متهمانی خبر داد که در پوشش یک باند اسکیمری، کارت بانکی بیش از ۳۰۰ نفر از مشتریانیک پمپ بنزین در شمال تهران را کپی و از ۲۰۰ شهروند کلاهبرداری کرده بودند.

به گزارش عرشه آنلاین، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و انهدام یکی از بزرگترین باندهای کلاهبرداران اسکیمر با بیش از ۲۰۰ نفر شاکی خبر داد و بیان داشت: متهمان کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان پایتخت را کپی کرده و قصد برداشت از حساب‌ها را داشتند که در عملیات غافلگیرانه پلیس دستگیر شدند.

جزییات دقیق کلاهبرداری

رئیس پلیس فتا پایتخت در تشریح این خبر اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا تهران بزرگ مراجعه و اعلام کردند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است که کارشناسان پلیس فتا پس از مطالعه اظهارات شکات پرونده تحقیقات سایبری خود را آغاز کرده و با اقدامات فنی و تخصصی متوجه شدند تمامی مالباختگان این پرونده بعد از سوختگیری در یک پمپ بنزین در شمال تهران مورد سرقت قرار گرفتند.

 وی با اشاره به شناسایی و دستگیری تمامی افراد این باند افزود: افسران سایبری پلیس فتا با بکارگیری تجربیات فنی و اقدامات پلیسی موفق شدند تمامی اعضای این باند ۵ نفره که متشکل از سه نفر مرد و دو نفر زن بودند را شناسایی و پس از تشریفات قضایی تمامی این افراد در دو عملیات همزمان در حالی که مشغول تفریح در ویلاهای خود در شمال کشور بودند دستگیر کنند.

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به اینکه دونفر از متهمان دستگیر شده به جرم قتل عمد نیز تحت تعقیب بودند بیان داشت: اعضای این باند از افراد سابقه‌دار در زمینه قتل، سرقت‌های اینترنتی و کلاهبرداری اسکیمر هستند که دائم در حال فعالیت مجرمانه بوده و در راستای منافع مالی خود دست به هر جرم و جنایتی می زدند که با همت و تلاش بی وقفه و شبانه روزی همکارانم در پلیس فتا تهران بزرگ دستگیر و روانه زندان شدند.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۸۰ درصد مالباختگان در این پرونده خانم ها بودند خاطرنشان کرد: طی مستندات به دست آمده کارت بانکی بیش از ۳۰۰ هزار نفر از شهروندان در طول فعالیت مجرمانه این شبکه در پمپ بنزین کپی شده است که تعداد شکات پرونده در تهران به بیش از ۲۰۰ نفر رسیده و همچنان نیز در حال افزایش است و باتوجه به اینکه این افراد تحت پوشش متصدی پمپ بنزین فعالیت کرده و عموما خانم‌ها برای بنزین زدن از خودرو پیاده نشده و عملیات سوختگیری را بر عهده متصدی می‌گذارند اکثر قربانیان این پرونده نیز خانم‌ها بوده‌اند.  

این مقام سایبری با تاکید بر انجام عملیات پرداخت توسط خود شهروندان به ویژه خانم‌ها ادامه داد: بانوان محترم نیز اگر تمایل به پیاده شدن و انجام سوختگیری ندارند حتما جهت پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب امکان‌پذیر نخواهد بود.

منبع: فارس

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113392

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر