کلاهبرداری از ۳۰ نفر به بهانه مهاجرت به ترکیه

فردی که با وعده اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه از بیش از ۳۰ نفر کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

کلاهبرداری از ۳۰ نفر به بهانه مهاجرت به ترکیه

متهم به بیش از ۳۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان به شیوه گرفتن پول در ازای ویزای تحصیلی برای کشور ترکیه اعتراف کرد.

به گزارش عرشه آنلاین، فردی که با وعده اخذ ویزای تحصیلی در ترکیه از بیش از ۳۰ نفر کلاهبرداری کرده بود، دستگیر شد.

سردار کارآگاه علی ولی پور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران، در این باره گفت: در پی دریافت خبر یک فقره کلاهبرداری از فردی در سطح شهر تهران، رسیدگی به این پرونده در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان در گام نخست با تحقیق از مالباخته دریافتند شرکت موردنظر در راستای اخذ ویزای تحصیلی برای کشور ترکیه فعالیت دارد و با سوءاستفاده از فرد متقاضی از وی مبلغی را دریافت کرده و سپس جواب تماس متقاضی را نداده است.

این مقام انتظامی افزود: کارآگاهان دریافتند  این شرکت علاوه بر این پرونده سابقه چند فقره کلاهبرداری دیگر را در کارنامه دارد. کارآگاهان طی تحقیقات گسترده از شرکت مذکور متوجه شدند فردی در این زمینه مشغول است که گاهی به سرکار می‌آید و سریع هم خارج می‌شود.

رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه کارآگاهان پس از شناسایی هویت متهم متوجه شدند که وی سابقه‌دار است، عنوان کرد: کارآگاهان در گام بعدی با استفاده از شیوه‌های نوین کشف جرم و بهره گیری از روش‌های میدانی و اطلاعاتی متهم را در یکی از پارکینگ‌های این شرکت دستگیر کردند و به اداره سیزدهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

سردار ولی پور گودرزی تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر حقایق شد، اما در ادامه با وجود ارائه مستندات از سوی کارآگاهان، ناگزیر لب به اعتراف گشود و در ادامه به بیش از ۳۰ فقره کلاهبرداری از شهروندان به شیوه گرفتن پول در ازای ویزای تحصیلی برای کشور ترکیه اعتراف کرد.

وی خاطرنشان کرد: متهم با صدور قرار قانونی از سوی مراجع قضائی، جهت کشف دیگر جرائم و شناسایی سایر شاکیان در اختیار اداره سیزدهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

منبع: اعتمادآنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 112979

اخبار سایر رسانه ها

    سایر رسانه ها

      ارسال نظر