رکورد شوکه کننده سارق زن

رکورد شوکه کننده سارق زن در ۴۱ سال پیش

رکورد شوکه کننده سارق زن

۴۱ سال پیش، مأموران کلانتری ۱۹ تهران زنی را دستگیر کردند که خانه‌اش انبار لوازم مسروقه بود. مأموران در بازرسی خانه این زن بیش از ۵ میلیون تومان لوازم خانگی کشف کردند که در آن زمان، آماری شوکه‌کننده به شمار می‌رفت.

روزنامه اطلاعات در ۲۲ شهریور ۱۳۶۱ درباره این پرونده نوشت: با هوشیاری مأموران کلانتری ۱۹ تهران، زنی که از چند سال قبل تا‌کنون اجناس فروشگاه‌ها را سرقت می‌کرد، دستگیر شد. یکی از مأموران کلانتری درباره جزئیات سرقت‌های این زن به خبرنگار این روزنامه گفته بود: مدتی بود گزارش‌های سرقت از فروشگاه‌های حوزه استحفاظی این کلانتری به ما می‌رسید. مأموران ما برای دستگیری سارق تحقیقات خود را آغاز کردند تا اینکه هنگام گشتزنی به یک زن که در حال حمل یک دستگاه تلویزیون پرتابل بود، ظنین شدند. مأموران از او خواستند برای توضیحات همراهشان به کلانتری برود، ولی او تلویزیون را رها کرد و پا به فرار گذاشت. مأموران نیز به تعقیب او پرداختند و دستگیرش کردند.

در ادامه گزارش روزنامه اطلاعات آمده است: زن سارق خود را نقره معرفی کرد و آدرس محل زندگی اش را در اختیار مأموران قرار داد. مأموران که احتمال می‌دادند این زن سرقت‌های زیادی مرتکب شده باشد همراه او به منزل مسکونی‌اش رفتند و دیدند که بیش از ۳ کامیون اموال مسروقه اعم از تلویزیون، رادیو ضبط، ظروف چینی، لباس، کفش، طلا، پارچه، چادر، سماوربرقی، گاز پیک‌نیک، سرویس قاشق و چنگال و ... به ارزش بیش از ۵ میلیون تومان در منزل وی انبار شده است. مأموران، اموال مسروقه را به کلانتری منتقل کردند و در تحقیقات بعدی مشخص شد که علاوه بر اجناس موجود، زن سارق مقداری از اموال مسروقه را توسط برادرشوهر خود در شهرهای مختلف به فروش رسانده است. این زن که در بازجویی‌ها به سرقت از مغازه‌های مختلف در سال‌های گذشته اعتراف کرد برای بررسی سوابقش به اداره آگاهی فرستاده شد.

با مقایسه قیمت سکه در آن زمان با امروز می شود اموال کشف شده از این سارق حدود ۵ میلیارد برآورد کرد.(قیمت سکه در سال ۶۱، ۳۵۰۰ تومان بوده است)

زن سارق

دیگر رسانه ها

کدخبر: 106105

سایر رسانه ها

    ارسال نظر