۱۱هزار سال زندان برای یک جوان ۲۹ساله!

بیش از ۱۱ هزار سال زندان برای مدیرعامل فراری صرافی ارز دیجیتال در ترکیه حکم صادر شد.

۱۱هزار سال زندان برای یک جوان ۲۹ساله!

بیش از ۱۱ هزار سال زندان برای مدیرعامل فراری صرافی ارز دیجیتال در ترکیه حکم صادر شد.

به گزارش عرشه آنلاین، فاروق فاتح اوزر، مدیرعامل سابق یکی از صرافی‌های ارز دیجیتال به‌نام تودکس (Thodex) و همدستان او، توسط دادگاه کشور ترکیه به بیش از ۱۱ هزار سال زندان محکوم شده‌اند.

بنابر گزارش بلومبرگ، مدیرعامل ۲۹ ساله این صرافی بزرگ ارز دیجیتال در ترکیه، در سن ۱۷ سالگی ترک تحصیل کرد و در سال ۲۰۱۷ تودوکس را افتتاح کرد. پس از تعطیلی ناگهانی این صرافی در آپریل سال ۲۰۲۱، فاتح اوزر از ترکیه گریخت و ناپدید شد. با دستگیری وی در سال گذشته میلادی و برگزاری دادگاه وی در روز گذشته، این شخص و خواهر و بردار وی، به کلاهبرداری و پولشویی محکوم شدند.

زندانی

پیش از تعطیلی ناگهانی صرافی تودکس (Thodex) در سال ۲۰۲۱، تودکس یکی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال در کشور ترکیه به‌شمار می‌رفت. در آپریل ۲۰۲۱، فعالیت این صرافی کاملا ناگهانی و بدون اطلاعیه قبلی متوقف شد و ۴۰۰ هزار کاربر این صرافی، دسترسی به حساب‌های خود را از دست دادند. مجموع دارایی‌های کاربران در این صرافی معادل دو میلیارد دلار برآورد شده بود.

پس از ناپدید شدن فاروق فاتح اوزر در سال ۲۰۲۱، این متهم که به آلبانی گریخته بود، در آگوست ۲۰۲۲ توسط پلیس اینترپل دستگیر شد. این متهم در آپریل سال جاری میلادی به کشور ترکیه منتقل شد و بدو ورود به هفت فقره جرم متهم شد. ایجاد سازمان با هدف کلاهبرداری، بکارگیری سیستم‌های اطلاعاتی در این جهت و پولشویی تعدادی از جرائم وی اعلام شدند.

بر اساس گزارش رسانه داخلی آنادولو، فاروق فاتح اوزر، مدیرعامل صرافی ارز دیجیتال تودکس به‌همراه خواهر و بردارش، مجموعا به ۱۱ هزار و ۱۹۶ سال و ۱۰ ماه و ۱۵ روز حبس در زندان محکوم شده‌اند. همچنین، این سه متهم، محکوم به پرداخت جریمه ۱۳۵ میلیون لیر (۵ میلیون دلار) نیز هستند. فاروق از جولای سال جاری به‌دلیل فرار مالیاتی در زندان ترکیه به‌سر می‌برد./اطلاعات آنلاین

دیگر رسانه ها

کدخبر: 105286

سایر رسانه ها

    ارسال نظر