ادعای وزیر خارجه آلمان درباره تحریم پرسنل سپاه

«آنالنا بائربوک» وزیر خارجه آلمان مدعی شد که اتحادیه اروپا روز دوشنبه (امروز) درباره اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران تصمیم‌گیری می‌کند.

ادعای وزیر خارجه آلمان درباره تحریم پرسنل سپاه

وزیر خارجه آلمان از تدارک اتحادیه اروپا برای اعمال تحریم‌های جدید خبر داد.

به گزارش عرشه انلاین به نقل از رویترز، آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان در آستانه برگزاری نشست وزرای خارجه کشور‌های عضو اتحادیه اروپا مدعی شد که آن‌ها در نشست امروز دوشنبه برای اعمال تحریم جدید علیه ایران تصمیم‌گیری خواهند کرد.

این مقام ارشد آلمانی همچنین ادعا کرد که اتحادیه اروپا تعداد بیشتری از پرسنل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به فهرست تحریم‌های خود اضافه خواهد کرد.

آنالنا بائربوک که سابقه اظهارات و مواضع ضد ایرانی را کارنامه خود دارد، خطاب به خبرنگاران بار دیگر ادعا‌های غربی‌ها درباره نقض حقوق بشر در ایران را تکرار کرد و افزود: «ما این را نخواهیم پذیرفت».

ادعای وزیر خارجه آلمان درباره تدارک اتحادیه اروپا برای تحریم جدید ایران در شرایطی مطرح شده که رسانه غربی پیش از این خبر داده بود که کشور‌های اروپایی، کاخ سفید را برای احیای دیپلماسی با ایران تحت فشار قرار داده‌اند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال در این باره گزارش داده بود، هر چند آمریکا می‌گوید که به دنبال راه حل دیپلماتیک برای چالش هسته‌ای با ایران است، اما راهکار دیپلماتیکی پیشنهاد نکرده و به همین دلیل، اروپا واشنگتن را برای ارائه پیشنهاد‌هایی در خصوص برنامه هسته‌ای ایران تحت فشار قرار داده است.

مطابق گزارش این روزنامه آمریکایی، در اروپا این نگرانی وجود دارد که کاخ سفید قصد دارد مسائل مربوط به برنامه هسته‌ای ایران را به بعد از انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۴ موکول کند.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر