پاکستان خاموش شد

وزارت نیروی پاکستان اعلام کرد: صبح امروز «دوشنبه» از ساعت ۷:۳۴ به وقت محلی، شبکه ملی برق دچار مشکل شد و در نتیجه آن برق مناطق وسیعی از پاکستان قطع شده است.

پاکستان خاموش شد

منابع رسمی در پاکستان از قطعی گسترده برق در مناطق وسیعی از این کشور خبر دادند.

صبح امروز دوشنبه وزارت نیروی دولت پاکستان با صدور بیانیه ای از قطع گسترده برق، در مناطق وسیعی از این کشور از جمله اسلام‌آباد و پیشاور خبر داد.

بنابراین گزارش، در پی این رخداد برق ۲۲۰ میلیون شهروند پاکستانی قطع شده است و اقدامات برای حل این مشکل آغاز شده است.

در بیانیه وزارت نیروی پاکستان آمده است: صبح امروز دوشنبه از ساعت ۷:۳۴ به وقت محلی، شبکه ملی برق دچار مشکل شد و در نتیجه آن برق مناطق وسیعی از پاکستان قطع شده است.

در ادامه این بیانیه با اشاره به آغاز روند حل این مشکل با سرعت هرچه بیشتر، آمده است: در نتیجه این اقدامات برق برخی مناطق در اسلام آباد و پیشاور وصل شده است.

با وجود بیانیه وزرات نیرو پاکستان، منابع محلی اعلام کرده اند که زمان مشخصی برای رفع مشکل قطع برق در مناطق مختلف این کشور اعلام نشده و هنوز مشخص نیست این مشکل تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد.

قطعی برق امروز دوشنبه در پاکستان، گسترده‌ترین مورد قطع برق در این کشور از سال ۲۰۲۱ تاکنون بوده است؛ در اواسط سال ۲۰۲۱ در رخدادی مشابه در اثر قطع برق، مناطق بسیار وسیعی از پاکستان در تاریکی فرورفت.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر