رئیس جمهور آمریکا: متأسف نیستم

جو بایدن در واکنش به انتقادها از وی به خاطر تاخیر در افشای یافت شدن اسناد محرمانه در ماه نوامبر در خانه و دفتر کار سابقش گفت، از بابت این کار "متاسف نیست.

رئیس جمهور آمریکا: متأسف نیستم

جو بایدن در واکنش به انتقادها از وی به خاطر تاخیر در افشای یافت شدن اسناد محرمانه در ماه نوامبر در خانه و دفتر کار سابقش گفت، از بابت این کار "متاسف نیست.

به گزارش عرشه آنلاین از شبکه سی.ان.ان، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به جنجال روزهای اخیر بر سر کشف مجموعه ای از اسناد محرمانه در خانه شخصی و دفتر کار سابقش بیان کرد: "ما داریم به طور کامل همکاری می‌کنیم و به دنبال حل سریع این موضوع هستیم. فکر کنم شما قرار نیست دیگر چیزی در آنجا پیدا کنید. من هیچ متاسف نیستم. من کاری که وکلایم از من خواسته‌اند را پیروی می‌کنم و این دقیقا کاری است که ما داریم انجام می‌دهیم. چیزی دیگر آنجا نیست."

بایدن در حالی این صحبت را مطرح کرد که همچنان جنجال بر سر کشف اسناد محرمانه در منزل شخصی او در ویلمینگتون ایالت دلاویر و یک دفتر کار سابقش در واشنگتن دی.سی ادامه دارد.

به نوشته سی.ان.ان، کاخ سفید در مواضعی که تاکنون درباره این مناقشه به صورت علنی و خصوصی داشته، وارد جزئیات دقیق جریان نشده و صرفا متعهد به همکاری کامل در این زمینه شده اما به طور کلی تاثیرات سیاسی تحقیقات مربوط به این پرونده را کم اهمیت دانسته است. به عقیده بایدن و حلقه نزدیک به او، این جریان، توفان دیگری است که خواهد گذشت.

رابرت هر، چند روز پیش به عنوان بازرس ویژه تحقیقات درباره نحوه مدیریت اسناد محرمانه دوران دولت اوباما توسط بایدن تعیین شد. در این مناقشه مشخص شد که اولین اسناد محرمانه در تاریخ دوم نوامبر پیدا شده‌اند اما تا همین چند روز پیش این اتفاق علنی نشد و شبکه سی.بی.اس آمریکا اولین رسانه‌ای بود که خبر این اتفاق را منتشر کرد.

پس از این گزارش، چندین سند دیگر در خانه شخصی بایدن در شهر ویلمینگتون یافت شد.

به نوشته سی.ان.ان بایدن در محافل خصوصی درباره این جریان خشمگین شده و روز پنجشنبه در پاسخ به سوال یک خبرنگار حین حضور در کالیفرنیا که اخیرا به خاطر توفانهای شدید در آنجا وضعیت اضطراری اعلام کرد، خشم خود را بروز داد و از بابت پرسشهای مکرر از خودش در دو هفته اخیر درباره این پرونده اظهار ناراحتی کرد.

رئیس جمهور آمریکا با اشاره به توفانها گفت: "می‌دانید چیزی که به وضوح آزارم می‌دهد این است که الان اینجا یک مشکل جدی (توفانها) وجود دارد که ما داریم درباره اش حرف می‌زنیم. ما داریم درباره این اتفاقات حرف می‌زنیم و مردم آمریکا نمی‌فهمند چرا شما در این زمینه سوال نمی‌پرسید. حالا هم که این حرف را زدم سوالتان چیست؟

آخرین باری که بایدن اظهارنظری علنی درباره این مناقشه کشف اسناد محرمانه در مکانهای مرتبط با خودش مطرح کرد چند روز پیش هنگام ایراد یک سخنرانی درباره اقتصاد بود. آن صحبتهای او بعد از آن مطرح شدند که دفتر مشاور حقوقی کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت، دستیاران بایدن اسنادی با علامت طبقه بندی شده در دو مکان در داخل خانه شخصی وی در ویلمینگتون پیدا کرده‌اند. این اسناد در گاراژ خانه او و اتفاقی در مجاورت آن پیدا شدند. بایدن مکررا تعطیلات آخر هفته را در این خانه که در یک محله ثروتمند نشین جنگی در نزدیکی یک دریاچه قرار دارد سپری می‌کند.

بایدن در واکنشش به این اعلامیه گفته بود که این اسناد در یک "گاراژ قفل شده"‌ قرار داشته‌اند./ ایسنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر