بیانیه تند اتحادیه اروپا درباره اعدام «علیرضا اکبری»

اتحادیه اروپا، با محکوم کردن اجرای حکم علیرضا اکبری، مخالفت خود را با صدور حکم اعدام در هر شرایطی اعلام کرد.

بیانیه تند اتحادیه اروپا درباره اعدام «علیرضا اکبری»

اتحادیه اروپا با مداخله در امور داخلی ایران، بیانیه‌ای را در رابطه با اعدام علیرضا اکبری منتشر و این اقدام را محکوم کرد.

اتحادیه اروپا در بیانیه خود، با محکوم کردن اجرای حکم علیرضا اکبری، مقام سابق ایران، مخالفت خود را با صدور حکم اعدام در هر شرایطی اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: اعدام یک شهروند اروپایی یک رویداد وحشتناک است که اتحادیه اروپا آن را به دقت دنبال خواهد کرد.

بنابر گزارش وب‌سایت سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، همچنین در این بیانیه از ایران خواسته شده است تا در آینده از صدور حکم اعدام پرهیز کند.

جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اروپا در این بیانیه‌ نوشت: اتحادیه اروپا اعدام علیرضا اکبری، شهروند ایرانی-بریتانیایی در ایران را به شدت محکوم و تاکید می‌کند که تحت هر شرایطی با چنین مجازاتی مخالف است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در این بیانیه‌ افزود، اعدام یک شهروند اروپایی یک عمل وحشتناک از نظر وی است که به دقت دنبال خواهد شد و همبستگی کامل خود را با انگلیس اعلام کرد.

مرکز رسانه قوه قضاییه ایران روز شنبه اعلام کرد که حکم علیرضا اکبری فرزند علی دارای تابعیت مضاعف ایرانی-انگلیسی که به اتهام افساد فی‌الارض و اقدام گسترده علیه امنیت داخلی و خارجی کشور از طریق جاسوسی برای دستگاه اطلاعاتی دولت انگلیس به مجازات اعدام محکوم شده بود، اجرا شد.

پس از اعلام این خبر، نخست وزیر و وزیر امورخارجه انگلیس به اجرای حکم علیرضا اکبری واکنش نشان دادند و آن را محکوم کردند.

 مقامات لندن، مدعی شدند که حکم او ناعادلانه و با انگیزه سیاسی بوده است.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

  • وحید

    فضولیش به شما نیامده کثیف ترین کار دردنیا وطن فروشی است این ادم رو باید چندبار اعدام میکردند

ارسال نظر