خبر فوری:

طالبان نشست اضطراری تشکیل داد

ملاحسن آخوند نخست وزیر طالبان به همراه مقامات دیگر این گروه جلسه‌ای اضطراری با هدف کمک رسانی به مردم این کشور در پی زلزله شب گذشته برگزار کرده است.

منابع خبری افغان اعلام کردند که مقامات طالبان صبح امروز چهارشنبه درباره زلزله شب گذشته در ولایت های مختلف این کشور که تاکنون دست‌کم ۹۲۰ کشته بر جای گذاشته است، یک نشست فوق العاده تشکیل دادند.

این جلسه به ریاست ملا حسن آخوند نخست وزیر طالبان برگزار شده است.

در همین رابطه خبرگزتاری طلوع افغانستان اعلام کرد که ذبیح الله مجاهد سخنگوی دولت موقت طالبان گفته است که این نشست با هدف کمک‌رسانی به آسیب دیده‌گان زمین‌لرزه در برخی از ولایت‌های کشور برگزار شده است.

همزمان بلال کریمی دیگر سخنگوی طالبان در گفتگو با ان بی سی نیوز اعلام کرد که صدها تن از مردم افغانستان در زلزله اخیر مجروح شده اند.

منابع خبری صبح امروز از وقوع زلزله‌ای قوی در ایالت پکتیکا در جنوب شرقی افغانستان خبر داده بودند. آمار اولیه این زمین لزره ۵۰ کشته و ۶۵ زخمی اعلام شده بود.

منابع محلی در منطقه گیان در ولایت پکتیکا می‌گویند که در این حادثه یک روستا به طور کامل ویران شده است.

یک منبع محلی نیز گفت که تاکنون تنها به بیمارستان منطقه ارگون در ولایت پکتیکا ۳۵ جسد و بیش از ۶۰ زخمی انتقال داده شده است.

مقامات طالبان در ولایت پکتیکا نیز گفته اند که تلفات در منطقه گیان در این ولایت بسیار بالا بوده است.

همچنین برخی منابع در منطقه سپیری در ولایت خوست اعلام کردند که زلزله در روستای «دندکی» این ولایت تلفات و خسارات سنگین برجای گذاشته است.

قدرت این زلزله ۶.۱ درجه در مقیاس ریشتر اعلام شده است که علاوه بر دو ولایت پکتیکا و خوست، ولایت‌های کابل، پکتیا، لغمان، غزنی و لوگو را نیز لرزانده است.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر