خبر فوری:

فرمانده ارشد انگلیسی:

برای جنگ جهانی سوم آماده شوید

فرمانده کل نیروهای مسلح انگلیس به نیروهای نظامی این کشور اعلام کرد که با توجه به درگیری‌ها در اوکراین، برای یک رویارویی تمام عیار در اروپا آماده شوند.

«سر پاتریک سندرز» فرمانده کل نیروهای مسلح انگلیس که در هفته جاری به این سمت منصوب شده است، اعلام کرد که نیروهای این کشور باید برای نبرد مجدد در اروپا به دلیل جنگ جهانی سوم، آماده شوند.

وی با ادعای اینکه عملیات نظامی روسیه در اوکراین ثبات جهانی را متزلزل کرده است، به نیروهای مسلح انگلیس در این رابطه هشدار داد: ما نسلی هستیم که باید ارتش را برای جنگ دوباره در اروپا آماده کنیم.

سندرز در پیامی در این باره نوشت: من اولین فرمانده ستاد کل ارتش از سال ۱۹۴۱ هستم که فرماندهی ارتش را در سایه جنگ زمینی در اروپا که شامل یک قدرت قاره ای می شود، به عهده می گیرد. مقیاس تهدید پایدار روسیه نشان می دهد که ما وارد عصر جدیدی از ناامنی شده ایم.

وی ادامه داد: وظیفه اصلی من این است که ارتش‌مان را تا جای ممکن مرگبار و مؤثر کنم. اکنون زمان این مسئله است و می توانیم از این فرصت استفاده کنیم.

اظهارات وی در حالی بیان می شود که دولت انگلیس در روز جمعه اعلام کرد که «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور برای دومین بار متوالی از زمان آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، به صورت کاملا سرزده و اعلام نشده وارد اوکراین شده و با «ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور این کشور دیدار و گفتگو کرده است./ مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر