خبر فوری:

پناهجویان انگلیس به رواندا منتقل می‌شوند

پناهجویانی که خود را به انگلیس رسانده بودند، با رأی امروز دادگستری لندن، قرار است فردا به رواندا منتقل شوند.

پناهجویانی که خود را به انگلیس رسانده بودند، با رأی امروز دادگستری لندن، قرار است فردا به رواندا منتقل شوند.

به گزارش عرشه آنلاین، دادگستری انگلیس امروز دوشنبه درخواست‌ تجدیدنظر علیه طرح بحث‌ برانگیز دولت این کشور برای فرستادن مهاجران غیرقانونی به رواندا را رد کرد.

بر اساس اعلام این رسانه، با رأی دادگستری انگلیس اکنون راه برای نخستین پرواز برای فردا سه شنبه هموار شده است.

با وجود انتقاد مدافعان حقوق بشر، سازمان ملل و نهاد های مردم نهاد، دولت محافظه کار بوریس جانسون برخلاف موازین بشردوستانه مدعی است که می خواهد با این پروژه از عبور مهاجران از کانال مانش جلوگیری کند!

قاضی «رابیندر سینگ» با تایید تصمیم پیشین که مورد اعتراض و درخواست بازنگری فوری توسط انجمن های دفاع از پناهندگان شده بود، گفت که درخواست این انجمن‌ ها رد شده است.

یکی از این انجمن‌ های حامی پناهجویان که از دستگاه قضایی بریتانیا خواسته بود تا این «پروژه ظالمانه و وحشیانه» را متوقف کند، در توییتی خبر از خروج پناهجویان به سمت رواندا داد.

دولت انگلیس به اصطلاح قصد دارد با فرستادن پناهجویان به بیش از ۶ هزار کیلومتری لندن که یادآور سیاست اتخاذ شده توسط استرالیا است، از ورود غیرقانونی به این کشور که تعداد آنها روز به روز بیشتر می شود، جلوگیری کند.

به ادعای شبکه تلویزیونی یورونیوز، از آغاز سال جاری میلادی، بیش از ۱۰ هزار مهاجر از کانال مانش عبور کرده اند تا با قایق های کوچک به سواحل بریتانیا برسند، که نسبت به سال های گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

این در حالی است که کشورهای غربی به سرکردگی آمریکا و انگلیس تاکنون در خصوص پیامدهای سیاست های اتخاذی خود در نقاط مختلف جهان که به ایجاد موج مهاجران و پناهجویان منتهی شده است، تاکنون هیچ اشاره نکرده اند.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر