خبر فوری:

پوشش مو و گردن زنان عربستانی در کارت ملی حذف شد

مقامات عربستان سعودی اجبار در پوشاندن مو و گردن در عکس شخصی کارت شناسایی زنان را حذف کرده است.

 منابع خبری روز گذشته اعلام کردند که مقامات عربستان سعودی اجبار در پوشاندن مو و گردن در عکس شخصی کارت شناسایی زنان را حذف کرده است.

به گزارش آرتی، حذف اجبار در لزوم پوشاندن سر و گردن در عکس شناسایی زنان در چارچوب اصلاحات جدید ماده هفده آیین نامه احرایی قانون احوال مدنی عربستان قرار می گیرد به طوری که در قانون جدید این عبارت حذف شده است.

پیش از این در ماده ۱۷ قانون احوال شخصیه عربستان سعودی آمده بود که عکس شخصی زنان باید فاقد آرایش و همراه با پوشاندن موی سر و گردن باشد.

اما در اصلاحیه جدید این قانون که در روزنامه رسمی ام القری منتشر شده، عبارت لزوم پوشاندن موی سر و گردن در عکس زنان حذف شده و این گونه آمده است: عکس شخصی و عکس گرفته شده در سامانه های خودکار مورد نیاز برای صدور کارت هویت ملی لازم است رنگی، شفاف، تمام رخ و با پس زمینه سفید و بدون عینک و لنزهای غیرطبی و خالی از هرگونه آرایش باشد و جایز نست با لباش های شغلی و یا با لباس های یک گروه خاص گرفته شده باشد.

با این حال وزارت کشور عربستان شب گذشته توضیحی در این خصوص ارائه داد و اعلام کرد که حذف عبارت مذکور مختص گروه سنی ۱۰ تا ۱۴ سال است و برخی بیماران خاص است./ شفقنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر