خبر فوری:

بازداشت مقام مهم اروپایی پس از ترک تهران در فرودگاه فرانکفورت

انریکه مورامعاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از بازگشت از تهران در فرودگاه فرانکفورت بازداشت شدم

انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مسیر بازگشت از تهران به اروپا، در فرودگاه فرانکفورت توسط پلیس آلمان «بازداشت» شده است. این عنوان توییتی بود که ساعتی پیش در حساب توییتری منسوب به این دیپلمات اروپایی منتشر شد و با چندین توییت دیگر تکمیل شد.

طبق اطلاعات این توییت آقای مورا که پس از چندین روز حضور در ایران در حال بازگشت به بروکسل بوده توسط نیروهای پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت بازداشت می شود. این دیپلمات اسپانیایی نوشته که بدون ارائه هیچ‌گونه توضیحی بازداشت است.

انریکه مورا در ادامه می‌نویسد: «پلیس آلمان در فرودگاه فرانکفورت بدون حتی یک توضیح ساده، من را که یک مقام رسمی اتحادیه اروپا هستم در یک ماموریت رسمی با گذرنامه دیپلماتیک اسپانیایی بازداشت کرد.»

او همچنین اضافه کرد که پلیس پاسپورت و گوشی‌های او را هم ضبط کرده است.او نوشت که همچنان منتظر است تا به سفر خود به مقصد بروکسل ادامه دهد و گفت که در سفر به تهران خواستار آزادی احمدرضا جلالی شده که به جرم جاسوسی محکوم به اعدام است.

در توییتی دیگر، مورا نوشت که اکنون به همراه دو تن از همکاران خود از فرودگاه فرانکفورت آزاد شده است: 

او توضیح داد که در این مدت آنها جدا از یکدیگر نگهداشته شدند و بدون هیچ توضیحی از نقش کنوانسیون وین آنها را آزاد کردند.

او البته توضیحی در این خصوص نداده که چگونه این توییت را به اشتراک گذاشته است.

برخی در توییتر این احتمال را مطرح کرده‌اند که حساب توییتری آقای مورا هک شده است. بررسی‌ها در خصوص این موضوع ادامه دارد.

هنوز مشخص نیست ضبط تلفن ها و پاسپورت این مقام اروپایی چه مدت طول کشیده ؟ آیا با نیت خاصی صورت گرفته یا صرفا یک سوتفاهم ساده بوده؟

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر