خبر فوری:

فرانسه، سفیر ایران در پاریس را احضار کرد

سفیر ایران در پاریس به وزارت خارجه فرانسه احضار شد.

خبرگزاری مهر خبر داد: سفیر ایران در پاریس به وزارت خارجه فرانسه احضار شد.

یک روز بعد از رسانه‌ای شدن بازداشت دو شهروند اروپایی در ایران، دولت فرانسه نماینده دیپلماتیک سفارت ایران را احضار کرده است.

وزارت خارجه فرانسه روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرانسه خواستار آزادی فوری دو شهروند بازداشت شده خود در ایران است.

در این بیانیه آمده است که سفیر فرانسه در تهران برای دسترسی کنسولی به مقامات ایرانی مراجعه کرده و افزوده است که نماینده ایران در پاریس به وزارت خارجه فرانسه احضار شده است.

وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه (دیروز) با صدور اطلاعیه‌ای از بازداشت دو فرد اروپایی سازمان دهنده آشوب و بی نظمی خبر داد.

در اطلاعیه وزارت اطلاعات آمده است: اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات به استحضار ملّت شریف ایران می‌رساند: دو فرد اروپایی که با هدف سوء استفاده از مطالبات به حق برخی از صنوف و اقشار کشور و تغییر جهت مطالبات عادی به آشوب، بی‌نظمی اجتماعی و بی‌ثبات سازی جامعه وارد کشور شده بودند، توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) شناسایی و بازداشت شدند.

طبق این بیانیه، «توطئه‌گران بیگانه که از سناریوهای متعدد و متنوع سال‌های اخیر خویش علیه این ملک و ملّت طرفی نبسته بودند، با هدف اجرای طرحی ترکیبی از روش‌های نوین نرم و سخت، دو مأمور با تجربه‌ی خود را به ایران اعزام کرده بودند. این افراد مأموریت داشتند با توجیه، هدایت، شبکه‌سازی و مرتبط‌سازی افراد و شبکه‌های آلوده داخلی، بر مشکلات و مطالبات اقشار شریف و زحمت‌کش جامعه اشراف پیدا کرده و با منحرف سازی مطالبات و مرتبط سازی گروه‌های متصل به خود، جامعه را با موج سهمگینی از تخریب و شرارت و نا امنی مواجه نمایند».

وزارت اطلاعات افزود: «دو عنصر اصلی، از اتباع یک کشور اروپایی و سازماندهی شده توسط سرویس‌های جاسوسی، از متخصصین حرفه‌ای در زمینه‌ی ایجاد شورش و بی‌ثباتی هستند که سال‌ها در چندین کشور هدف، تجربه اجرای چنین سناریوهایی را به مأمورین محلی خود آموزش داده بودند».

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر