خبر فوری:

هتک حرمت دوباره علیه قرآن مجید در سوئد

رئیس جنبش افراطی «خط سخت»، بار دیگر از هتک حرمت به قرآن در شهر «لینکوپینگ» سوئد خبر داد.

راسموس پالودان با انتشار فیلمی در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرد که علی‌رغم اجازه ندادن پلیس سوئد، کتاب مقدس مسلمانان را در مقابل مسجد رسالت در شهر لینکوپینگ در جنوب سوئد به آتش کشیده است.

به گزارش خبرگزاری آناتولی، پلیس سوئد پیش از این درخواست رئیس جنبش افراطی «خط سخت» برای اجازه تظاهرات برای سوزاندن کتاب مقدس مسلمانان در اول ماه مه، مصادف با روز جهانی کارگر در سراسر سوئد را رد کرد.

طرح یک گروه راست‌گرای افراطی برای سوزاندن قرآن، ناآرامی‌هایی را در سوئد به وجود آورده است. سوزاندن قرآن کاری است که رهبر گروه ضد مهاجرت و ضد اسلام، سیاستمدار دانمارکی-سوئدی، راسموس پالودان آن را انجام داد. پالودان با هدف جلب حمایت پیش از انتخابات پارلمانی دانمارک در ماه سپتامبر، اعلام کرد قصد دارد از شهر‌هایی که مسلمانان زیادی در آن زندگی می‌کنند بازدید کرده و قرآن را بسوزاند.

این اقدام موهن با واکنش‌های بسیاری از سوی مردم در کشور‌های مختلف خصوصا سوئد همراه بود. شهروندان این کشور با تجمع در پایتخت سوئد، به آتش زدن قرآن در این کشور اعتراض کردند. در این تظاهرات حدود ۵۰۰ نفر شرکت کرده بودند. این تظاهرکنندگان بنر‌هایی در که روی آن‌ها نوشته شده بود «آتش زدن قرآن را متوقف کنید» و «توهین به مسلمانان را متوقف کنید» را دست داشتند./ باشگاه خبرنگاران

دیگر رسانه ها

ارسال نظر