خبر فوری:

مسکو حمله بزرگ خود به اوکراین را آغاز کرد

وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای از تمامی نظامیان اوکراین خواست تا هم‌اینک سلاح‌های خود را زمین بگذارند.

حجم ویدیو: 4.98M | مدت زمان : 00:00:58

این درخواست درحالی منتشر شده است که به گفته کی‌یف، مسکو حمله بزرگ خود را آغاز کرده است.  

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: تنها تصمیم درست را بگیرید، یعنی توقف عملیات نظامی و زمین گذاشتن سلاح‌ها. ما به همه نیروهای ارتش اوکراین و مزدوران خارجی اعلام می‌کنیم که به دلیل بدبینی مقامات کی‌یف، سرنوشتی غیرقابل حسرت در انتظار شما است.

ارتش روسیه همچنین به نظامیان اوکراینی واقع در ماریوپول که هنوز سایت صنعتی آزوفستال را اشغال کرده‌اند، وعده داد که در صورت تسلیم شدن در روز جاری، جانشان نجات می‌یابد.

براساس این گزارش، ساعت ۱۲:۰۰ بعدازظهر امروز (۰۹:۰۰ به وقت گرینویچ) این آتش‌بس پیشنهاد شد که بر اساس آن از ساعت ۱۴:۰۰ بعد از ظهر (۱۱:۰۰ به وقت گرینویچ) تا ۱۶:۰۰ (۱۳:۰۰ به وقت گرینویچ) اجرا شود و بر اساس آن همه واحدهای مسلح اوکراینی و مزدوران خارجی بدون استثنا و بدون اسلحه یا مهمات آزوفستال را ترک کنند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: ما از مقامات کی‌یف می‌خواهیم عقل سلیم داشته باشند و به نظامیان دستور دهند که مقاومت بی‌معنای خود را متوقف کنند.

بر اساس این گزارش، از زمان آغاز محاصره این بندر استراتژیک در اوایل ماه مارس، مسکو بارها از نیروهای اوکراینی خواسته است که سلاح‌های خود را زمین بگذارند.

هفته گذشته، بیش از هزار سرباز اوکراینی به ماریوپل رفتند، اما به گفته جدایی‌طلبان طرفدار روسیه، صدها سرباز دیگر همچنان در کارخانه بزرگ آزوفستال مستقر هستند؛ جایی که آنها مقاومت شدیدی را رهبری می‌کنند.

به دنبال حمله بامداد پنجشنبه پنجم اسفند ۱۴۰۰ نیروهای روسیه به اوکراین، سیل واکنش‌های جهانی به این رویداد همچنان ادامه دارد و فشارهای دیپلماتیک و تهدیدها و تحریم‌های بین‌المللی علیه روسیه همچنان در حال افزایش است./ ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر