آمریکا: به تاسیسات سپاه در سوریه حمله کردیم

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور روز پنجشنبه به دو تأسیسات مورد استفاده سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی ایران در شرق سوریه حمله کرده است.

آمریکا: به تاسیسات سپاه  در سوریه حمله کردیم

 لوید آستین وزیر دفاع آمریکا اعلام کرد که این کشور روز پنجشنبه به دو تأسیسات مورد استفاده سپاه پاسداران و گروه‌های وابسته به جمهوری اسلامی در شرق سوریه حمله کرده است.

 لوید آستین در بیانیه‌ خود گفته است که حملات آمریکا به مواضع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سوریه پاسخی به یک سری حملات مداوم و عمدتاً ناموفق شبه‌نظامیان تحت حمایت جمهوری اسلامی به پایگاه‌های آمریکایی در عراق و سوریه در روزهای اخیر است.

به گفته پنتاگون، یک شهروند آمریکایی در حالی که در یکی از این حملات، بر اثر حمله قلبی جان خود را از دست داد و بیست و یک نفر دیگر به طور خفیف مجروح شدند اما اکنون توانسته‌اند فعالیت خود را از سر بگیرند.

آستین هشدار داد که بایدن دستور این حملات را داده تا مشخص شود که آمریکا چنین حملاتی را تحمل نخواهد کرد و از خود، پرسنل و منافع خود دفاع می‌کند.

وزیر دفاع آمریکا گفت: «این حملات دفاعی کاملا هدفمند، جدا و متمایز از درگیری جاری بین اسرائیل و حماس است و تغییری در رویکرد ما در رابطه با این جنگ ایجاد نمی‌کند.»

پنتاگون روز پنجشنبه اعلام کرد که نیروهای آمریکایی و متحدان آنها از ابتدای ماه جاری تاکنون هدف حداقل شانزده حمله پهپادی و موشکی در عراق و سوریه قرار گرفته‌اند.

منبع :دیده بان ایران

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113667

سایر رسانه ها

    ارسال نظر