ترامپ به کی‌یف می‌رود؟ / اولین واکنش به دعوت زلنسکی

رئیس‌جمهور سابق آمریگا به دعوت زلنسکی از او برای سفر به اوکراین واکنش نشان داد.

ترامپ به کی‌یف می‌رود؟ / اولین واکنش به دعوت زلنسکی

رئیس‌جمهور سابق آمریگا به دعوت زلنسکی از او برای سفر به اوکراین واکنش نشان داد.

به گزارش عرشه آنلاین، دونالد ترامپ دعوت رئیس‌جمهور اوکراین برای سفر به این کشور را رد کرد و گفت انجام چنین سفری درحالی که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور کنونی آمریکا بر روابط واشنگتن و کی‌یف نظارت می‌کند، «نامناسب» است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در یک بیانیه‌ کتبی به رسانه آمریکایی «نیوزمکس» عنوان کرد: من احترام زیادی به ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین قائلم، اما فکر می‌کنم سفر به اوکراین در حال حاضر نامناسب باشد.

وی افزود: دولت بایدن در حال حاضر به این مسئله رسیدگی می‌کند و من نمی‌خواهم تضاد منافع و اختلاف سلیقه ایجاد شود.

ولودیمیر زلنسکی پیشتر در جریان مصاحبه‌ای با شبکه خبری ان‌بی‌سی گفت: دونالد ترامپ گفته که ظرف ۲۴ ساعت می‌تواند درگیری در اوکراین را مدیریت کرده و به این جنگ پایان دهد. جو بایدن به اوکراین سفر کرده و به نظرم یکسری جزئیات را فهمیده که شما فقط زمانی آن را درک می‌کنید که به اوکراین بیایید. برای همین هم من از شما دعوت می‌کنم تا به کشور من سفر کنید.

ترامپ که کاندیدای جمهوری خواهان در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکاست بارها گفته که اگر بار دیگر وارد کاخ سفید شود، می‌تواند به سرعت جنگ اوکراین را خاتمه دهد. درحالیکه بایدن قول داده کمک نظامی را تا مادامی که لازم باشد به اوکراین بدهد، ترامپ هشدار داده که این سیاست خطر وارد شدن آمریکا به جنگ جهانی سوم را با روسیه مسلح به سلاح اتمی افزایش می‌دهد.

منبع: ايسنا

دیگر رسانه ها

کدخبر: 113398

سایر رسانه ها

    ارسال نظر