خطر هولناک و ویرانگر در کمین شهروندان سیستان و بلوچستانی | آخر هفته در خانه بمانید

مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان به شهروندان هشدار داد که از تردد غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند.

خطر هولناک و ویرانگر در کمین شهروندان سیستان و بلوچستانی | آخر هفته در خانه بمانید

سیستان و بلوچستان در خطر طوفان، خیزش شدید گرد و خاک و وزش بادهای ۱۲۰ روزه قرار گرفته است. وزش خطرناک بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان‌ و بلوچستان آغاز شده است. مدیریت بحران استانداری سیستان و بلوچستان به شهروندان هشدار داد که از تردد غیرضروری در فضای باز پرهیز کنند.

سازمان هواشناسی اعلام کرد: در حالی که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان‌ و بلوچستان آغاز شده، در شبانه‌روز گذشته، بیشینه سرعت وزش باد در هیرمند به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

سازمان هواشناسی اعلام کرد؛ در حالی که وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال سیستان‌و بلوچستان آغاز شده، در شبانه روز گذشته بیشینه سرعت وزش باد در هیرمند به ۹۰ کیلومتر بر ساعت رسیده است.

بیشتر بخوانید: هشدار مهم به شهروندان سیستان و بلوچستانی | در خانه بمانید

بیشتر بخوانید: غول سرخ دریایی به ایران رسید؟

حداقل پنج شهرستان شمال سیستان و بلوچستان به صورت مستقیم با چالش گردوخاک ناشی از خشک شدن تالاب‌های هامون و مناطق غبار خیز در شرق کشور مواجهه است.

امروز چهارشنبه ۳ خرداد ماه 1402، در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم می‌شود و فقط در ساعات بعدازظهر در برخی نقاط شمال غرب، ارتفاعات البرز، دامنه‌های زاگرس مرکزی در همدان، مرکزی، قم و استان‌های اصفهان، یزد، شرق سمنان افزایش ابر و رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

پنج‌شنبه و جمعه ۴ و ۵ خرداد ماه 1402، در برخی مناطق شمال غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی واقع در کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز شامل قزوین، البرز، تهران، گیلان و غرب مازندران همچنین در استان‌های اصفهان، ارتفاعات کرمان و یزد افزایش ابر، رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد به‌ویژه در ساعات بعدازظهر رخ می‌دهد. در نوار شرقی کشور جوی آرام و پایدار حاکم خواهد بود.

آسمان تهران امروز ۳ خرداد صاف تا کمی ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد و در روز پنج‌شنبه «۴ خرداد ماه 1402» قسمتی ابری تا نیمه ابری گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر