انتخاب وزیر جدید آموزش و پرورش آغاز شد

نامه معرفی وزیر پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش اعلام وصول شد.

انتخاب وزیر جدید آموزش و پرورش آغاز شد

فرآیند انتخاب وزیر جدید وزارت آموزش و پرورش آغاز شد. نامه معرفی وزیر جدید وزارت آموزش و پرورش اعلام وصول شد. وزیر جدید آموزش و پرورش و گزینه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش به مجلس معرفی شد. «رضا مراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش» به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش معرفی شد.

یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی نامه معرفی رضا مراد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش و وزیر جدید آموزش و پرورش را اعلام وصول کرد.

بیشتر بخوانید: اعتراضات فرهنگیان و معلمان به نحوه اجرای رتبه‌بندی | مجلس برای وزیر جدید آموزش و پرورش شرط گذاشت

بیشتر بخوانید: نام وزیر جدید آموزش و پرورش افشا شد

در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 2 خرداد ماه 1402) مجلس شورای اسلامی، محمد رشیدی، عضو هیات رئیسه مجلس نامه رئیس جمهور برای معرفی رضا مراد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به شرح زیر قرائت کرد:

«در اجرای اصل ۱۳۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بدین وسیله جناب آقای رضامراد صحرایی، وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به همراه مشخصات و سوابق و رووس برنامه ایشان برای اخذ رای اعتماد به مجلس شورای اسلامی معرفی می‌شود.»

لازم به ذکر است، ریاست بر دانشگاه فرهنگیان از جمله سوابق رضا مراد صحرایی است.

رضا مراد صحرایی متولد 1355 بوده و دارای مدرک دکتری زبان‌شناسی از دانشگاه علامه طباطبایی و استاد تمام این دانشگاه است که از اردیبهشت سال گذشته «1401»، به‌عنوان رئیس دانشگاه فرهنگیان انتخاب شده است.

«یوسف نوری» وزیر سایق آموزش و پرورش 14 فروردین‌ماه استعفا داد. بعد از ماجرای تاخیر در پرداخت حقوق معلمان در روزهای پایانی سال 1401، انتقادات زیادی علیه نوری به وجود آمده بود که رئیس‌جمهور به معاون اول خود دستور داد موضوع را بررسی و مقصر را شناسایی و معرفی کند. مخبر بعد از بررسی به رئیسی گزارش داد مقصر اصلی در این زمینه وزارت آموزش و پرورش بوده است و نوری هم استعفا داد و این استعفا مورد پذیرش رئیسی قرار گرفت.

لازم به ذکر است، روز شنبه «30 اردیبهشت ماه 1402» نیز، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی از احتمال معرفی «رضا مراد صحرایی» به عنوان وزیر آموزش و پرورش خبر داد.

حجت الاسلام سیدمحمد رضا میرتاج‌الدینی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: طبق شنیده‌ها قرار است آقای رضا مراد صحرایی به عنوان وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش به مجلس معرفی شود.

نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اخیرا اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس نشستی در تبریز با آقای رضا مراد صحرایی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش داشتند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: برداشت و شنیده‌ها حکایت از این دارد که دولت ایشان را به زودی برای وزارت آموزش و پروش معرفی می‌کند.

 

دیگر رسانه ها

ارسال نظر