بوی بد فاضلاب را با این راهکارها نابود کنید

برای برطرف کردن بوی بدی که از فاضلاب‌ها پخش می‌شود باید علت آن را پیدا کرد و بعد با روش‌های ساده خانه‌داری به رفع آنها پرداخت.

بوی بد فاضلاب را با این راهکارها نابود کنید

برای برطرف کردن بوی بدی که از فاضلاب‌ها پخش می‌شود باید علت آن را پیدا کرد و بعد با روش‌های ساده خانه‌داری به رفع آنها پرداخت.

به گزارش عرشه آنلاین، انتشار بوی بد فاضلاب در خانه یکی از آزاردهنده‌ترین مسائلی است که باید برای رفع آن تلاش کرد. اما برای برطرف کردن بوی بدی که از فاضلاب‌ها پخش می‌شود باید علت آن را پیدا کرد و بعد با روش‌های ساده خانه‌داری به رفع آنها پرداخت.

استشمام گاز‌های فاضلابی می‌تواند برای سلامت و دستگاه تنفسی بسیار خطرناک و حتی کشنده باشد.

در گاز فاضلاب گازهایی نظیر سولفید هیدروژن، آمونیاک، دی‌اکسیدکربن، متان، نیتروژن و هیدروژن وجود دارد و استشمام آن برای بدن مضر است. با این حال گفته می‌شود بوی فاضلابی که در ساختمان‌های مسکونی پخش می‌شود آن‌قدر شدید نیست که برای سلامت مضر باشد با این حال بوی فاضلاب آزاردهنده است و باید برطرف شود.

در اینجا قصد داریم چند روش ساده خانگی را به شما معرفی کنیم.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که باعث می‌شود فاضلاب بوی بدی را در خانه متصاعد کند جرم گرفتن لوله‌های فاضلاب زیر ظرفشویی و روشویی‌هاست. بهترین کار برای از بین بردن این جرم‌ها استفاده از لوله‌باز‌کن‌ها هر چند ماه یک‌ بار است.

برطرف کردن بوی بد فاضلاب

سرکه و جوش شیرین

ترکیب سرکه و جوش شیرین می‌تواند در سینک ظرفشویی، روشویی، توالت و… که بوی بد فاضلاب از آنها می‌آید راهگشا باشد و باعث رفع بوی بد فاضلاب شود.

مقداری جوش شیرین را در سرکه سفید حل کنید و محلول تهیه‌شده را داخل لوله فاضلاب یا چاه دستشویی بریزید، بعد از چند ساعت که عمل واکنش انجام شد، آب داغ فراوان داخل چاه دستشویی بریزید. این کار را چند بار در ماه انجام دهید تا کم‌کم رسوب و جرم‌ها از بین برود و بوی نامطبوع فاضلاب برطرف شود.

رفع بوی بد فاضلاب با مخمر نان

شاید باورتان نشود اما مخمر نان می‌تواند جرم‌های درون لوله‌های فاضلاب را برطرف کند. یک بسته مخمر نان را درون یک کاسه آب جوش حل کنید و درون لوله فاضلابی که بوی بد از آن خارج می‌شود بریزد و شب تا صبح فرصت دهید تا مخمر عمل کرده و جرم‌ها را از لوله‌ها جدا کند. بعد از چند ساعت لوله را با آب داغ به خوبی بشویید.

رفع بوی بد فاضلاب با آبلیمو، جوش شیرین و نمک

این یکی از روش‌های موثر در رفع بوی بد فاضلاب است، نمک و جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و درون لوله بریزید. حدود ۳۰ دقیقه صبر کنید و سپس روی آن آب بریزید. در نهایت آب‌لیمو را درون چاه بریزید تا بوی فاضلاب از بین برود. این یک روش قطعی برای رفع بوی بد فاضلاب در منزل است. / اعتمادآنلاین

دیگر رسانه ها

ارسال نظر