هواخوری خرس قهوه‌ای و توله‌اش در لرستان + عکس

تصویری که توسط همیاران محیط زیست در ارتفاعات بخش «پاپی» لرستان ثبت شده است، نمایانگر حضور یک خرس قهوه‌ای و توله آن با یک طوق سفید دور گردن آن‌هاست.

هواخوری خرس قهوه‌ای و توله‌اش در لرستان + عکس

دومین قلاده خرس قهوه‌ای ماده به همراه توله‌اش در لرستان مشاهده شد

دومین قلاده از گونه خرس قهوه‌ای ماده به همراه یک توله در ارتفاعات بخش «پاپی» استان لرستان مشاهده شد.

یک قلاده خرس قهوه‌ای ماده به همراه یک توله توسط تصاویر دریافتی از همیاران محیط زیست در تاریخ ۲۸ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۲، در ارتفاعات بخش «پاپی»، ثبت و ضبط شد.
خرس قهوه‌ای

این تصویر که توسط همیاران محیط زیست در ارتفاعات بخش «پاپی» لرستان ثبت شده است، نمایانگر حضور یک خرس قهوه‌ای و توله آن با یک طوق سفید دور گردن آن‌هاست که این نشان دور گردن آن‌ها از موارد قابل توجه و کمتر دیده شده در این گونه منحصر به فرد در استان لرستان، محسوب می‌شود.

خرس‌ها پستانداران بزرگ جثه‌ای هستند که در زمره گونه‌های حمایت شده سازمان حفاظت محیط زیست و فهرست سرخ IUCN و ضمیمه II کنوانسیون CITES قرار دارند.

خرس‌ها در زیستگاه‌های خود تراکم پایینی دارند و خطرات متعددی آن‌ها را تهدید می‌کند لذا حفاظت از آن‌ها یکی از اولویت‌های اساسی در برنامه‌های مدیریتی و حفاظتی در کشور به شمار می‌روند.

این دومین مشاهده خرس قهوه‌ای به همراه توله در سال ١۴٠٢ است که این مشاهدات نشان از احیا شدن زیستگاه‌ها و گونه‌های مختلف جانوری در استان لرستان است.

منبع: ایرنا

دیگر رسانه ها

ارسال نظر