پیوند کلیه ایرانی ممنوع شد + جزئیات

جزئیات ممنوعیت پیوند کلیه ایرانی به اتباع خارجی اعلام شد.

پیوند کلیه ایرانی ممنوع شد + جزئیات

پیوند کلیه یک بحران جهانی است. بهترین راه درمان نارسایی کلیه، پیوند کلیه است و این روش در قیاس با دیالیز ارجح است. پیوند کلیه ایرانی به اتباع خارجی ممنوع شد. مشاور عالی وزیر بهداشت از ممنوعیت پیوند کلیه ایرانی به اتباع خارجی خبر داد.

مشاور عالی وزیر بهداشت مشکلات کلیوی و نیاز به پیوند کلیه را بحرانی جهانی خواند و در عین حال گفت: طبق قانون مصوب، هیچ خارجی نمی‌تواند از فرد ایرانی کلیه دریافت کند.

بیشتر بخوانید: فروش کلیه ایرانی‌ها به عراقی‌ها با قیمت بالاتر | ۱۵۰ تا ۳۰۰ میلیون تومان بهای هر کلیه در بغداد

بیشتر بخوانید: ایرانی ها به فروش کلیه افتادند/ قیمت از ۲۰۰ میلیون تومان

دکتر ناصر سیم فروش، مشاور عالی وزیر بهداشت در نشستی خبری که به مناسبت روز ملی اهدای عضو برگزار شد، اظهار کرد: هیچ فرد خارجی نمی‌تواند از یک ایرانی کلیه بگیرد و این ابتکار کشور ما است؛ چراکه در کشورهای دیگر اینگونه نیست.

مشاور عالی وزیر بهداشت با بیان اینکه مساله اهدا عضو با توجه به کمبود عضو در دنیا یک مساله جهانی است، تصریح کرد: در مورد کلیه می‌توان گفت پیوند کلیه یک بحران جهانی است. در آمریکا حدود ۱۰۰ هزار نفر در لیست انتظار پیوند کلیه قرار دارند و در واقع در این کشور هر ۱۲ دقیقه یک نفر در لیست انتظار جان می‌بازد. به همین دلیل کشورها به دنبال راه‌کارهایی هستند که این مشکل را حل کنند.

پیوند کلیه

به گفته سیم فروش، بهترین راه درمان نارسایی کلیه، پیوند کلیه است و این روش در قیاس با دیالیز ارجح است.

مشاور عالی وزیر بهداشت، دیابت و فشار خون را دو بیماری قاتل خاموش کلیه‌ها عنوان کرد و افزود: به علت سبک زندگی، بشر این مشکل را پیدا کرده است. از این رو حتما افراد فشار خون و قند خون خود را ماهی یک بار اندازه بگیرند.

مشاور عالی وزیر بهداشت تاکید کرد: پیشگیری همچنان باید شعار طلایی ما باشد؛ چراکه در دنیا ما هر چقدر پیوند انجام دهیم و دیالیز کنیم به هیچ وجه به تعداد مریض‌ها نخواهیم رسید.

پیوند کلیه

دیگر رسانه ها

ارسال نظر