خبر جالب و مهم درباره تغییر نام در شناسنامه و مشاهده شجره‌نامه ایرانی‌ها | شجره‌نامه خانوادگی خود را در این سامانه ببینید + لینک

سازمان ثبت احوال کشور از امکان جدید این سازمان و مشاهده شجره‌نامه خانوارها در سامانه «سهیم» خبر داد.

خبر جالب و مهم درباره تغییر نام در شناسنامه و مشاهده شجره‌نامه ایرانی‌ها | شجره‌نامه خانوادگی خود را در این سامانه ببینید + لینک

در راستای ارائه خدمات الکترونیک، با امکان جدید سازمان ثبت احوال کشور شهروندان می‌توانند از طریق سامانه سهیم از خدمات الکترونیک و غیرحضوری این سازمان نظیر اطلاعات پایگاه خانواده دست یابند.

به گزارش عرشه آنلاین، در راستای ارائه خدمات الکترونیک، با امکان جدید سازمان ثبت احوال کشور شهروندان می‌توانند از طریق سامانه سهیم از خدمات الکترونیک و غیرحضوری این سازمان نظیر اطلاعات پایگاه خانواده، ثبت نام کارت هوشمند ملی و درخواست تغییر نام در شناسنامه‌ها بهره‌مند شوند.

بیشتر بخوانید: برای تغییر نام در شناسنامه چه باید کنیم؟

بیشتر بخوانید: شناسنامه‌های قدیمی را تعویض کنید + مدارک لازم

این سامانه به عنوان پنجره واحد ارائه خدمات سازمان ثبت احوال در شهریورماه ۱۴۰۱ و در هفته دولت با حضور وزیر محترم کشور گشایش یافت؛ این سامانه همزمان به‌صورت مستقل در نشانی sahim.sabteahval.ir درگاه خدمات الکترونیک سازمان ثبت احوال کشور و نیز پنجره واحد خدمات دولت هوشمند در دسترس است.

بیشتر بخوانید: شناسنامه‌های قدیمی باطل می‌شود | مهلت تعویض

این درگاه خدمات یکپارچه الکترونیک مبتنی بر موبایل نیز طراحی و ارائه شده است و در دسترس عموم قرار دارد.

شناسنامه و شجره نامه خانوادگی

این سامانه با مسئولیت سازمان ثبت‌احوال کشور و با مبنای ارائه خدمات الکترونیک و غیرحضوری به خانواده‌های ایرانی راه‌اندازی شده است.

هم اکنون افراد با ثبت‌نام در این سامانه می‌توانند بخشی از شجره‌نامه خود، شامل آخرین اطلاعات والدین، فرزندان و همسرشان را مشاهده کنند.

در این درگاه خدماتی از مجموعه خدمات هویتی، با توجه به سطح احراز هویت انجام شده، در دسترس می‌باشد که شامل پایگاه اطلاعات خانواده، ثبت نام کارت هوشمند ملی، ثبت تغییر نشانی، درخواست تغییر نام، درخواست گواهی تجرد، مدارک پیداشده، ثبت شکایات، اخبار و اطلاعات و قوانین و مقررات است.

دیگر رسانه ها

کدخبر: 82118

سایر رسانه ها

  سایر رسانه ها

   • یه خواننده

    جمع کنید این مسخره بازیها رو ،کارت ملی ما رو بدید ،مگه قرار نبود تا آخر اسفند همه کارت ملی ها صادر بشه ؟یه ماه هم گذشت ،چی شد ؟حداقل از رسانه شما میخوام این ماجرا رو پیگیری کنید ،چهار سال هست الکی علاف کردن مردمو ،پولشم که گرفتید.

   ارسال نظر