توضیحات قوه قضاییه درباره آنچه در دادگاه تیراندازی خونین ۲۵ آبان ایذه گذشت | «مجاهد» قتل کیان پیرفلک را پذیرفت؟

جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اصلی حادثه خونین ۲۵ آبان شهرستان ایذه در دادگاه انقلاب اهواز برگزار شد.

توضیحات قوه قضاییه درباره آنچه در دادگاه تیراندازی خونین ۲۵ آبان ایذه گذشت | «مجاهد» قتل کیان پیرفلک را پذیرفت؟

جلسه رسیدگی به اتهامات متهم اصلی حادثه خونین ۲۵ آبان شهرستان ایذه در دادگاه انقلاب اهواز برگزار شد.

مرکز رسانه قوه قضاییه نوشت: شامگاه ۲۵ آبان در شهرستان ایذه، هفت نفر از جمله یک نوجوان ۱۰ ساله به نام «کیان پیرفلک» به شهادت رسیدند و تعدادی نیز مجروح شدند.

بیشتر بخوانید: ویدیوی غم‌انگیز و دردناکی که مادر کیان پیرفلک قبل از چهارشنبه‌سوری منتشر کرد + فیلم

پس از این حادثه و انجام اقدامات اطلاعاتی و امنیتی، سرانجام در ٢٩ آذر ١٤٠١ در اقدام عملیاتی مشترک وزارت اطلاعات، سپاه و فراجا، چهار نفر از عوامل دخیل در حادثه از جمله دو نفر از عناصر اصلی مسلح، مورد ضربه قرار گرفتند که در این درگیری مسلحانه، دو نفر از متهمان دستگیر و دو نفر نیز کشته شدند.

بیشتر بخوانید: توضیجات جدید عموی کیان پیرفلک درباره پرونده قتل کیان و تیراندازی به ماشین برادرش | با بررسی دقیق دوربین‌ها به راحتی موضوع روشن می‌شد

در پی دستگیری متهمان، روند رسیدگی قضایی به این پرونده آغاز و برای متهم اصلی این حادثه پرونده تشکیل شد.

پس از صدور کیفرخواست، جلسه رسیدگی به اتهامات «عباس کورکوری» فرزند ابوالقاسم معروف به «مجاهد» در دادگاه انقلاب اهواز با حضور متهم و وکیل وی برگزار شد.

در جلسه دادگاه، دادستان عمومی و انقلاب ایذه به قرائت کیفرخواست پرداخت.

او با بیان زوایای مختلف جنایت‌های ارتکابی متهم و همدستان وی در شهرستان ایذه، با تشریح ابعاد مختلف کیفرخواست خواستار اشد مجازات قانونی برای متهم شد.

براساس کیفرخواست صادره، عباس کورکوری متهم است به محاربه از طریق کشیدن سلاح به قصد جان مردم و ارعاب و افساد فی‌الارض از طریق ارتکاب جنایت به وسیله تیراندازی با سلاح جنگی، اخلال در نظم عمومی و ایراد خسارت عمده به تمامیت جسمانی منتج به جان باختن هفت نفر از جمله کیان پیرفلک، ایراد خسارت عمده به اموال عمومی و خصوصی، تشکیل گروه باغی و عضویت در آن از طریق قیام مسلحانه علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران.

پس قرائت کیفرخواست و تفهیم اتهامات از سوی رئیس دادگاه، متهم در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از خود پرداخت.

متهم در بخشی از اظهارات خود با بیان اینکه «اتهامات را قبول دارم» اظهار کرد: علت اصلی ارتکاب من به این جنایات تحت تاثیر قرار گرفتن از فضای مجازی بوده که در آن شرایط با توجه به تبلیغات وسیع مجازی، به قصد انجام اقدامات خرابکارانه اسلحه تهیه کردم.

او با اشاره به اقدامات مسلحانه خود گفت: در ۲۴ و ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱، وارد اغتشاشات شدم و اقدام به تیراندازی به همراه همدستان خود کردم.

پس از دفاعیات متهم، وکیل وی نیز به دفاع از متهم پرداخت و اظهارات خود را مطرح کرد.

در پایان جلسه دادگاه که حدود ۴ ساعت به طول انجامید، آخرین دفاعیات متهم اخذ و قاضی پرونده ضمن ختم رسیدگی اعلام کرد دادگاه در فرجه قانونی اقدام به صدور رأی خواهد کرد.

دیگر رسانه ها

ارسال نظر