رنگ‌بندی تصادفات نوروزی منتشر شد | سیستان و بلوچستان قرمز شد

رنگ‌بندی و فهرست استان‌هایی که بیشترین تصادفات جاده‌ای را داشته‌اند، منتشر شد. سیستان و بلوچستان، بیشترین تصادفات را داشته و استان‌ قرمز بوده است.

رنگ‌بندی تصادفات نوروزی منتشر شد | سیستان و بلوچستان قرمز شد

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه ۱۷۶ نفر در چهار روز اخیر جان خود را در جاده‌های کشور از دست داده‌ند، گفت: فهرست استان‌هایی که بیشترین تصادفات جاده‌ای را داشته‌اند، منتشر شد.

سردار حسن مومنی، رئیس پلیس راه کشور گفت: امروز حجم ترددها نسبت به روزهای گذشته افزایش پیدا کرده است. امیدواریم با ترافیک سنگینی مواجه نشویم اما صبح امروز به دلیل ترافیک سنگین مجبور شدیم تا آزادراه تهران شمال را در مسیر شمال به جنوب را یکطرفه کنیم یعنی این جاده از شمال به جنوب مسدود است.

رئیس پلیس راهور گفت: این محدودیت در تردد تا زمانی که وضعیت ترافیک به حالت عادی برگردد، ادامه خواهد داشت. سعی ما بر این است که تا جایی که امکان دارد؛ جاده‌ها یک طرفه نشود. اما برخی از اوقات ناچار به این کار هستیم.

او گفت: تا به حال هشت درصد تردد بین استانی را شاهد بودیم؛ تردد درون استانی نیز افزایش داشته که در مجموع با ۱۹ درصد افزایش تردد مواجه بوده‌ایم. بیشترین تردد مربوط به استان‌های تهران، البرز، مازندران و خوزستان بوده است.

سردار مومنی بیان کرد: در استان خوزستان ۲۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش تردد داشته ایم؛ بعد از آن در استان‌های بوشهر، گلستان، اردبیل، خراسان شمالی بیشترین تردد را داشته‌اند. در استان خوزستان نیز ترددها روان است. تنها توصیه می‌کنیم که قوانین را مراعات کنند.

او گفت: در چهار روز ابتدای طرح ۱۷۶ نفر از هموطنان را در جاده‌های کشور از دست دادیم و بیش از ۴ هزار نفر مجروح شده‌اند. یک درصد از راه‌های کشور را آزادراه‌ها تشکیل می‌دهند اما بیشترین مجروحان نیز در همین آزاد راه‌هاست. چهار عاملی که تاکید کرده‌ایم؛ از جمله خواب آلودگی، سرعت سبقت غیرمجاز و خستگی همچنان مهم‌ترین عوامل این حوادث هستند.

رئیس پلیس راهور  با بیان اینکه بیش از ۸ درصد فوتی‌ها در آزادراه‌ها هستند گفت: براساس تحلیل ما روند تصادفات مانند سال‌های قبل است ۶۰ درصد از تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها اتفاق می‌افتد.

سردار مومنی بیان کرد: مسیر سمنان و مشهد و فارس را با پهپاد کنترل می‌کنیم و برخی از تخلفاتی که رانندگان انجام می‌دهند نیز از این طریق به همکاران اطلاع می‌دهیم. اگر به لحاظ تصادفات بخواهیم استان‌ها را رنگ‌بندی کنیم، می‌توانیم بگوییم که استان‌های سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی اصفهان فارس، خوزستان و مرکزی در نوروز سال گذشته بیشترین تصادفات را داشته و استان‌های قرمز بوده‌اند.

منبع: مهر

دیگر رسانه ها

ارسال نظر